{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGA ZNÁ SVŮJ PROGRAM PRO NADCHÁZEJÍCÍ SEZONU

Obrázek ke článku
11. 6. 2020

Červen v termínové listině florbalistů už každoročně znamená jasno v tom, kdo kterou celostátní soutěž v nadcházející sezoně bude hrát, což s sebou nese možnost začít si další sezonu plánovat také termínově. Od čtvrtka je tak jasné, že první kolo Superligy florbalu nabídne dvě pražská derby nebo duel z opačných konců tabulky základní části z poslední nedohrané sezony.

Los celostátních soutěží, který rozhodne o programu Extraligy žen, 1. ligy žen i mužů, Národní ligy, Divize a celostátních mládežnických soutěží, je v plánu na neděli 14. června. Jako každý rok předchází losu celostátních soutěží los nejvyšší mužské soutěže, který ale v posledních letech nemusí probíhat fyzicky, protože účastnici Superligy florbalu jsou schopni se na svých pozicích v rozpisu dohodnout.

Celkově 28. ligová sezona by tak měla odstartovat pro Superligu florbalu o víkendu 12. a 13. září, tedy týden po domácím reprezentačním turnaji. První kolo nejvyšší mužské soutěže nabídne například souboj Tatranu a Vinohrad, který v minulých letech nabídl vyrovnané zápasy a vítězství nefavorizovaných sokolů z pravého břehu Vltavy. Druhým derby otevřou svou sezonu stejně jako v minulém roce hráči Bohemians a Black Angels, kteří se loni utkali pod širým nebem na Štvanici.

V prvním kole na sebe narazí také Sparta a Otrokovice či Česká Lípa s Chodovem. Ostravské týmy se rozjedou dál do republiky, když se Vítkovice vydají do Brna, zatímco FBC zamíří do Liberce. Program nabídne také klání vítěze základní části sezony 2019/2020 Mladé Boleslavi proti týmu z opačného konce tabulky, kterým v nedohrané sezoně byly Pardubice.

Hned druhý víkend ligové sezony pak nabídne dvoukolo, tedy kompletní porci sedmi utkání nejen v pátek ale i v neděli.

Celý program Superligy florbalu si můžete prohlédnout ZDE​.

Tabulka soutěže

Obrázek