{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGOVÝ TÝM SKV POVEDOU KAPUCIÁN S PURKRÁBKEM

Obrázek ke článku
13. 5. 2022

Florbalisty Královských Vinohrad povedou v nadcházejícím superligovém ročníku Jan Kapucián s Miroslavem Purkrábkem. „Hledání nového realizáku jsme věnovali hodně času a kdokoliv tvrdí, že najít nový realizační tým pro superligu je snadné, jednoduše nemá pravdu. Jsem rád, že z hledání vykrystalizovala právě tato dvojice,“ okomentoval volbu viceprezident klubu Jiří Buchta.

Kapucián má s prostředím Rieger Arény velké zkušenosti, neboť v SKV strávil řadu let a stál coby hráč i u postupu z 1. ligy mužů. Kromě Purkrábka bude v realizačním týmu působit i kondiční trenér Boleslav Kytka a fyzioterapeutka Klára Pekárková. „Složení realizačního týmu pro mě bylo hodně důležité. Jsem rád, že mi klub vyšel vstříc v tom, že budu mít k dispozici právě Míru Purkrábka jako asistenta a Bolka Kytku jako kondičního trenéra,“ uvedl nový kouč Vinohrad v oficiální zprávě na webu Vinohrad.

„Honza je naším bývalým hráčem, florbalové zkušenosti nabral nejen u nás, ale i v zahraničí. Má ke klubu opravdu velký vztah a jsem rád, že ho v nové roli můžeme uvítat zpět. Známe se dlouhé roky a vím, že kromě dobré nálady, kterou je pověstný, má k pracovním úkolům velmi profesionální přístup. Umí řešit věci na velmi krátké časové bázi a nebojí se dělat obtížná a důležitá rozhodnutí. Zároveň je to absolutně rovný člověk. To jsou všechno atributy, díky kterým věřím, že bude pro náš tým dobrou volbou,“ představil nového kouče Buchta.

„Míra je stále mladý trenér, který však umí pracovat komplexně a hru dobře vnímá. Spolupracovali jsme i v rámci pracovní kariéry a vím, že v jeho osobě získá áčkový realizák velmi schopného, odpovědného trenéra, který navíc umí velmi dobře zapojit do procesu moderní technologie,“ doplnil viceprezident SKV.

Na střídačce tato dvojice nahradila dosavadní duo Michal Kotlas – David Bouša, které se rozhodlo po úspěšné záchraně v superlize na lavičce skončit.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek