{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SVÉ OSOBNÍ CÍLE JSEM NAPLNIL, OHLÍŽÍ SE ZA SEZONOU FORMAN

Obrázek ke článku
18. 3. 2020

I když sezona skončila předčasně, Filip Forman z ní vytěžil maximum. Sedmnáctiletý florbalista Bohemians nastupoval první rok v superlize, kde byl jedním z nejvýraznějších hráčů soutěže, a nakoukl i do reprezentace mužů. S jakými dojmy uzavřela klíčová opora svého mužstva uplynulý ročník?

Forman zaznamenal v základní části superligy 51 bodů za 26 gólů a 25 asistencí. S touto bilancí se stal nejproduktivnějším hráčem týmu a v celkovém pořadí soutěže mu patřila šestá pozice. Bohemians nakonec i díky Formanovi vybojovali páté místo tabulky, které znamenalo čtvrtfinále se Spartou Praha. V něm si lídr klokanů připsal další branku a dvě přihrávky.

Z play-off se však stihly odehrát pouze dva zápasy, než se ročník kvůli šíření koronaviru definitivně zrušil. „Uplynulou sezonu hodnotím pozitivně i bez ohledu na to, jak skončila,“ uvedl Forman. Podle něj měli Bohemians velkou šanci uspět, což ukazovaly také vyrovnané bitvy ve čtvrtfinále. „O to více nás mrzí, že jsme nemohli ambice dotáhnout. Na druhou stranu o to větší hladovost a odhodlání si přeneseme do nadcházející sezony,“ nepochyboval Forman.

Právě mladý hráč Bohemians má za sebou přelomový rok. Sám přiznal, že na začátku nevěděl, co má od první sezony mezi dospělými očekávat. „Stanovil jsem si nějaké osobní cíle a čísla. Neprozradím jaké, ale můžu říct, že jsem je naplnil. A v některých případech i překonal původní plán,“ okomentoval Forman.

Na přelomu ledna a února navíc debutoval v reprezentaci mužů na kvalifikaci o mistrovství světa 2020. V lotyšské Liepaje nasbíral Forman ve čtyřech zápasech šest bodů (4+2) a pomohl národnímu týmu k postupu na prosincový šampionát.

Myšlenky na následující ročník ovšem zatím nejsou namístě. „Všichni jsme trochu opařeni aktuální situací a další sezonou se ještě nezabýváme. Ale můžu potvrdit, že budeme chtít dosáhnout stejných cílů. Ne-li vyšších, když jsme je letos nemohli naplnit,“ podotkl Forman.

K tomu patří i dobrá příprava, která však nyní má omezenou podobu. „Vzhledem k situaci, kdy se možnosti stále zmenšují a zmenšují, mi zbývá pouze domácí cvičení a občasný výběh. Samozřejmě do co nejopuštěnějších míst s patřičnou ochranou obličeje,“ upozornil na závěr tahoun Bohemians.

Tabulka soutěže

Obrázek