{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

SVŮJ ČAS NA HŘIŠTI NEJEFEKTIVNĚJI VYUŽÍVAJÍ CURNEY A ONDRUŠEK

Obrázek ke článku
1. 1. 2018

Kanadské body a góly. To jsou dvě nejsledovanější individuální statistiky. Kdo jich má nejvíce, je opěvovaným králem. Velice zajímavý pohled ovšem nabízí počet získaných kanadských bodů a gólů v poměru k času strávenému na hřišti. S přihlédnutím k této statistice bychom v Tipsport Superlize měli jiné lídry individuálních statistik než Lukáše Hájka a Jakuba Šárku.

TABULCE KANADSKÉHO BODOVÁNÍ A NAHRÁVAČŮ BY VLÁDL CURNEY

Jiří Curney z Mladé Boleslavi disponuje průměrem 7,57 bodu za hodinu strávenou na hřišti. Asistence zaznamená v průměru 4,02. Lídr v celkovém počtu kanadských bodů a asistencí Tipsport Superligy Lukáš Hájek z Vítkovic má podle stejných kritérií průměr 7,28, respektive 4,00.

Většina hráčů pravděpodobně cítí větší herní pohodu a klid pro sbírání bodů, když na hřišti stráví co nejvíce času. Curney v tomto ohledu není výjimkou. „Pro mě osobně je asi lepší, když jsem na hřišti víc, ale že bych potřeboval odehrát třeba 30 minut za zápas, to nevím, jestli bych zvládl,“ směje se nejproduktivnější hráč historie Tipsport Superligy.

Podle Curneyho je těžké objektivně posoudit, zda vyšší čas strávený na hřišti automaticky dává hráčům šanci na výraznější bodové hody. „Těžko říct. Někdy to tam člověku padá a dává body i za menší čas na hřišti, takže to je hodně podle toho, jak se zrovna daří,“ myslí si ofenzivní lídr Mladé Boleslavi.

MEZI STŘELCI BY VEDL ONDRUŠEK

Tom Ondrušek z Chodova je ryzím střelcem. V průměru zaznamená 4,63 branky za hodinu hry. Nejlepší střelec aktuálního ročníku Tipsport Superligy Jakub Šárka z Bohemians za stejný časový úsek vstřelí průměrně 4,04 gólu. „Pokud budu mluvit o výkonu jako takovém, tak lepší je být na hřišti více. Máte více míček, více střídání a příležitostí. Můžete více hledat mezery ve hře soupeře. Ale zase to musí být tak, aby na to hráč měl fyzicky,“ myslí si Ondrušek a dodává, že je důležité, aby i ostatní hráči byli v zápase. „Není to sport o pěti hráčích, všichni se musí cítit dobře,“ doplňuje.

Ondrušek je také suverénně nejlepší v počtu střel na branku soupeře. Nejvíce střel, celkem 91, sice vyslal David Šimek z Bohemians, ale v přepočtu na hodinu hry má více Ondrušek. Ten celkově vystřelil 85x, ovšem v průměru na hodinu strávenou ve hře vyšle na branku soupeře 14,58 střely. Šimek má průměr 12,72 střely. 

Na první pohled Ondruškova gólová a bodová potence oproti dřívějším rokům poněkud poklesla. Při bližším pohledu je však zřejmé, že mu pouze ubyl čas strávený na hrací ploše. „Dříve jsem byl určitě zvyklý hrát daleko více. Poslední dva roky to tak na Chodově bylo. Letos je ale jiné rozložení. Hrajeme jinak, většinou na tři dobré lajny,“ vysvětluje Ondrušek nižší porci minut, kterou od trenérů dostává. „Ale určitě se ke konci sezóny v klíčových chvílích může stát, že budeme mít vyšší čas strávený na hřišti,“ říká pravoruký střelec s tím, že je nesmírně důležité, aby na to byli hráči fyzicky připraveni.

Statistika zahrnuje prvních 50 hráčů kanadského bodování Tipsport Superligy.

Tabulka soutěže
Obrázek