TATRAN PORAZIL BOLESLAV V ZÁVĚRU, SPARTA ZVLÁDLA VÝJEZDNÍ UTKÁNÍ

26. 10. 2018

Na předehrávku Tatran–Boleslav navázala další utkání. Desáté kolo Tipsport Superligy pokračovalo v pátek šesti zápasy, z nichž vyčníval výjezdní souboj Brna a Sparty v Hodoníně. Úspěch zaznamenal Liberec proti Chodovu nebo poslední Znojmo, jež přetlačilo Bohemians.

Výsledek zůstal do 14. minuty bez gólu. Nerozhodný stav změnil Jan Natov a Technology si přeneslo vedení i do druhého dějství. V něm Natov později zvyšoval na 2:0. To nejdůležitější se však dělo až na konci utkání. Během 57. minuty vymazali Filip Ullmann a Ronald Gašparík manko dvou branek. V čase 59:31 pak zkompletoval obrat Ondřej Vítovec.

Liberec se bodově dotáhl na třetí Chodov, když jej v přímém souboji porazil výsledkem 7:5. Do poloviny duelu se oba týmy přetahovaly o vedení, zbytek herního času ale zvládli úspěšněji právě Severočeši. Za ně se dvakrát prosadili Prokop Ferdan a Lukáš Veselý. „Dřina, zodpovědnost a produktivita. Bereme tři body, odpočineme si a v neděli jdeme na Tatran,“ řekl vedoucí domácích Filip Hanžl.

Roli papírového favorita potvrdila Ostrava proti Otrokovicím. Domácí FBC se v první třetině ujalo náskoku, který si udrželo až do závěru utkání. Panthers se nejblíže dotáhli na ztrátu jednoho gólů ke konci druhé části. Ani nevyužité trestné střílení Ostravanů však už Otrokovicím nepomohlo vrátit se do boje. Domácí mužstvo si díky výhře 7:4 pojistilo sedmou pozici soutěže.

Další vítězství si připisuje Sparta, jež zdolala Bulldogs ve výjezdním duelu v Hodoníně. Pro vývoj celého zápasu bylo důležitých prvních 11 minut, kdy Pražané utekli na skóre 3:0. Během prostřední třetiny pak sice Brno snížilo, jenže manko nedotáhlo. Speciální střetnutí, které sledovalo 653 diváků, dopadlo ve prospěch superligového lídra 4:2.

Až k prodloužení dospělo měření sil Znojmo–Bohemians. Lepší vstup do hry ukázali klokani, když se po 99 vteřinách trefil Fin Lauri Laine. K němu se posléze střelecky přidal Patrik Šebek. Znojmo ale potíže odvrátilo a ve třetím dějství se hrálo nerozhodně 3:3. Následné prodloužení netrvalo ani minutu, protože rychlé rozhodnutí pro domácí tým zařídil Martin Šindelář.

Vítkovice získaly klíčové vítězství. Díky třem bodům ze zápasu s Pardubicemi se dostávají o skóre na třetí místo tabulky. Ostravané přitom neměli úplně jednoduchou situaci, protože museli obracet stav 0:2. „Další duel ze série, kdy neměl nějaké extra tempo. Byl podrážděný, usekaný, rozkouskovaný, a přesto jsme vyhráli,“ hodnotil za Vítkovice Pavel Brus.

Nejvíce gólů v tomto kole padalo při střetnutí České Lípy s Královskými Vinohrady. Domácí florbalisté jednoznačně přestříleli svého soupeře a uspěli 11:5. Ještě ve druhém části však vedli Pražané, kteří třemi brankami v řadě upravili z 1:3 na 4:3. K finální kanonádě nejvíce přispěl Radek Krajcigr, jenž měl bilanci pěti gólů a dvou asistencí. Mimo něj hattrick zaznamenal Dominik Jansa.