TATRAN PŘEKVAPIL CHODOV, BOHEMIANS PORÁŽÍ SPARTU. BOLESLAV A VÍTKOVICE SUVERÉNNÍ

7. 3. 2020

První zářijovou sobotou odstartovaly obě nadstavbové části Superligy florbalu. Otevírací zápasy čtvrtfinále play-off přitom přinesly zajímavé výsledky. Tatran se chopil vedení v sérii na úkor favorizovaného Chodova, Bohemians v těsném utkání přeprali Spartu. Naopak Vítkovice a Boleslav si suverénně dokráčely k pohodlnému vítězství. První prodloužení nadstavby rozhodovalo o vítězství Black Angels nad Pardubicemi.

Celé čtvrtfinále odšpuntovalo pražské derby mezi Chodovem a Tatranem. Na branky nebylo příliš bohaté a Tatran se prosadil až po polovině utkání, v tu chvíli byl už ve dvoubrankové ztrátě na soupeře. Jenže Chodov si zřejmě vybral slabší chvilku a po brance ze začátku prostřední části se opět trefil až o třicet herních minut později. Mezitím Tatran stihl nejen srovnat, ale i otočit a sám se chopit dvoubrankového vedení. Postarala se o to spolupráce Filipa Langera, Matěje Havlase a Martina Šindeláře, prosadil se i Jan Kolísko. Chodovu, který by měl být papírovým favoritem série, se povedlo v závěru utkání náskok soupeřů už jen snižovat.

Kanonáda favoritů a první hattrick v sezoně

Druhé pražské derby se rozhořelo o chvíli později ve Vysočanech. Podle očekávání bylo utkání velmi vyrovnané, většina gólové radosti se ale na rozdíl od derby na Jižním Městě vměstnala do první poloviny utkání. Sparta nejprve odskočila do dvoubrankového vedení, Bohemians ale poměrně rychle snížili a na začátku druhé třetiny dokonce otočili. Z vedení se ale neradovali dlouho, ani ne po minutě a půl bylo vyrovnáno. Vítězná branka Bohemians o téměř patnáct minut později pak potvrdila slova sparťanského trenéra Kašpárka, který varoval před přesilovými hrami Bohemians. Klokani proměnili dvě ze tří početních výhod.

Další utkání čtvrtfinále play-off už se nesla v duchu diktátu favoritů. Už v deváté minutě utkání vedly Vítkovice proti otrokovickým Panthers o tři branky. Do konce utkání jich přidaly ještě sedm, druhým hattrickem v sezoně play-off odstartoval Josef Rýpar. Otrokovice na druhé straně v nelehké pozici zvládly jen několikrát snížit, ale utkání příliš nezdramatizovaly. Do neděle je čeká hodně práce. Nezaváhala ani Mladá Boleslav, která v historicky prvním utkání Vinohrad v play-off nejvyšší soutěže obdarovala pražské florbalisty bohatou nadílkou. Na třinácti brankách v síti SKV se nejvíce podíleli Jiří Curney či Milan Tomašík, první hattrick této sezony posbíral Jakub Bína.

Neskutečný návrat do utkání v podání Lípy

Drama nabídlo také play-down. Po prvním dni mají za záchranou lépe našlápnuto letošní nováčci. Black Angels se přitom s Pardubicemi dlouho přetahovali, vítězství v prvním utkání série vystřelil až v prodloužení Jakub Hromada. Hattrick měl svůj zápas s Lípou rozehraný lépe, ve 37. minutě vedl nad Severočechy 7:0, během dalších dvanácti minut ale Lípa, která zaspala první část utkání, snížila ztrátu na dvě branky. Prohrála o jediný gól, když Hattrick zvládl českolipský comeback proložit dvěma góly, které nakonec rozhodly o vítězích.