TATRAN SESTŘELIL VÍTKOVICE, BOHEMIANS ROZHODLI DERBY V PRODLOUŽENÍ

10. 3. 2018

Čtvrfinále Tipsport Superligy začaly kromě Vítkovic lépe domácí týmy, Chodov zdolal pětigólovým rozdílem Otrokovice, ještě více branek inkasoval Sokol v Mladé Boleslavi, naopak Bohemians rozhodli proti Spartě až v prodloužení. Jako jediný vyhrál na soupeřově hřišti Tatran, jenž nastřílel Vítkovicím osm branek. V bojích o záchranu si Liberec připsal první výhru proti Ústí, po dlouhé době vyhrálo Brno, které skolilo Znojmo.

Letošní play off odstartoval zápas Chodova s Otrokovicemi, domácí si vypracovali během první části dvoubrankový náskok, který nakonec narostl až na pět gólů. Střelecká převaha Chodova byla jednoznačná, domácí poslali na Michajloviče jednou tolik pokusů. „Výkon byl hluboce pod naše možnosti jak v nasazení, tak v technice. Do zítra je potřeba se připravit mnohem lépe,“ je si vědom trenér Otrokovic Petřík.

Naopak asi jen málokdo čekal, že Vítkovice prohrají šestigólovým rozdílem s Tatranem. Střešovicím se povedl vstup do zápasu, když se na začátku 2. minuty ujaly vedení. Vítkovice se v druhé části dotáhly na rozdíl jedné branky, místo srovnání ale přišlo navýšení rozdílu na čtyři góly. I třetí část začali domácí gólem, poté však opět třikrát inkasovali. „Získali jsme pouze první bod, nic víc,“ krotil vášně kouč Beneš, vítkovický trenér Brus věří ve zlepšení výkonu svého mužstva.

I před začátkem čtvrtfinále se čekalo, že série mezi Bohemians a Spartou by mohla být nejvyrovnanější, což se také potvrdilo a zápas se rozhodoval až v prodloužení. Sparta začala dobře, své vedení mohla v první části navýšit ve dvojnásobné přesilovce, to se jí nepovedlo a v početní výhodě skórovala až na začátku druhé dvacetiminutovky. Bohemians začali stahovat náskok, využitou přesilovkou pěti proti třem na konci druhé třetiny snížili na 2:3. Ve třetí části domácí dvakrát srovnali a rozuzlení přišlo až v sedmé minutě prodloužení, kdy se trefil Šárka.

Souboj prvního a osmého týmu po základní části mělo jasný průběh, Mladá Boleslav potvrdila roli favorita. Do svého historicky prvního zápasu v play off nevstoupil Sokol vůbec dobře, po třech minutách prohrával 2:0. Sokol třemi góly v závěrečné části alespoň zmírnil výraznou porážku, pověst ostrostřelce potvrdil Curney, jenž zaznamenal šest přesných zásahů.

V souboji o záchranu mezi Libercem a Ústím nad Labem se na úvodní gól čekalo až do 32. minuty, kdy otevřeli skóre hosté, domácí ale ještě do konce třetiny otočili stav. Ústí si během dvou minut vzalo vedení zpět, jenže v rozmezí sedmnácti vteřin dvakrát inkasovalo a nepříznivý stav už znovu zvrátit nedokázalo.

Jen tři vteřiny stačily Bulldogs na první přesný zásah do sítě Znojma. Domácí v posledních třech minutách druhé části vyrovnali skóre, jenže Brno ve třetí dvacetiminutovce opět zabralo a vybojovalo si první výhru v sérii, zároveň to bylo první vítězství od začátku prosince.