{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TATRAN SI KRIZI NEPŘIPOUŠTÍ. OD ZÁPASU S BOLESLAVÍ SE CHCE ODRAZIT K LEPŠÍM VÝKONŮM

Obrázek ke článku
12. 10. 2017

Zažil nejhorší start do sezóny v klubové historii. Střešovický Tatran měl po pěti odehraných zápasech pouze šest bodů a krčil se na desátém místě tabulky. V minulosti věc naprosto nevídaná. Zápas s Mladou Boleslaví ale ukázal, že špatné výsledky u šestnáctinásobného mistra by mohly skončit a týmové výkony jít nahoru.

Bronzová současnost, zlatá budoucnost. Heslo Tatranu, které se objevilo po loňském play-off vzhledem k následujícím sezónám. Letos ale Pražané počítali od začátku Tipsport Superligy hlavně bodové ztráty. „Bohužel musím špatné výsledky přičítat mládí. Po dobře zvládnutém závěru loňské sezóny jsme si mysleli, že to půjde samo. Nepomohla nám prohra v Pardubicích a pak jsme se vezli,“ přiznává trenér Luděk Beneš.

Krizi, která by mohla Tatran ohrozit případně stát lepší umístění na konci základní části, si však ve Střešovicích nepřipouští. „Nemyslím si, že by se nás týkala. Samozřejmě jsme čekali, že do sezóny vstoupíme jinak. Byly tam ztráty bodů, které být neměly, ale základní část je dlouhá. Máme dobrý tým. Dobře jsme potrénovali, takže se to musí časem projevit,“ tuší Beneš. „Nejsme pod dekou, ale tabulka hovoří jasně. Před zápasem s Boleslaví jsme měli šest bodů z patnácti. Jsme sice dole, ale jdeme nahoru,“ dodává útočník Filip Ullmann.

Před duelem s Mladou Boleslaví byly Střešovice na desátém místě, tedy na pozici, na které by se v minulosti objevily jen těžko. „Éra Tatranu, kdyby tohle byla naprosto neuvěřitelná záležitost, už není. V současnosti jsme jiný, mladý tým, který výkyvy ve výkonnosti má a jsme v jiné situaci než před pěti lety,“ ví Beneš. Střešovický celek podle hlavního trenéra trápí nejvíce produktivita, se kterou se potýkal ve většině zápasů vyjma domácího duelu s Ústím a také v Boleslavi, kde oproti jiným utkáním jeho svěřenci od začátku vedli a nemuseli dotahovat náskok soupeře.

Lepší výsledky přijdou brzy

Výhra nad loňským vicemistrem může střešovický celek nastartovat k lepším výkonům a v pohybu tabulkou směrem vzhůru. „Vítězství určitě pomůže pro pohodu. Trochu se nám rozstřílela první lajna, která před tím nefungovala,“ myslí si Beneš. „Strašně moc jsou body z Boleslavi důležité pro naší psychiku. Doufám v posun, ale všechno se ukáže až v dalších zápasech. Teď hrajeme se Znojmem a následně s Brnem. Věřím, že od zápasu s Boleslaví se odpíchneme a naše výkony se budou lepšit,“ přeje si Ullmann.

Tatran se může k lepším výsledkům odrazit i od jednotlivých aspektů hry. V Mladé Boleslavi v rozhodující chvíli ubránil i dvojnásobnou přesilovku soupeře, která trvala přes čtyřicet sekund a od toho se chce odrazit v nejbližších utkáních. „Průběh hry, ubráněné oslabení tři proti pěti, jsou věci, který tým nabijí. Střídačka žila jinak než v předchozích zápasech a tohle je přesně to, co potřebujeme udržet v týmu, aby následně mohl fungovat lépe,“ tuší střešovický kouč.

Tabulka soutěže
Obrázek