{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TATRAN STŘEŠOVICE POSÍLILI PETER NEHILA A ADAM ŠTEGL

Obrázek ke článku
9. 8. 2017

Tatran těsně před Czech Open představil dvě posily do útočných řad. Jeho dres bude nově oblékat odchovanec Adam Štegl, jenž se vrací ze švédského Höllvikenu, a slovenský florbalista Peter Nehila.

Již zítra startuje Czech Open, Tatran se hned první den utká se švédským Pixbem Wallenstam a necelých dvacet čtyři hodin před utkáním představil dvě posily. „Začínal jsem v Tatranu, poté následovala chodovská štace. Dále přesun do Švýcarska, kde jsem působil v Kloten Bülach Jets a Unihockey Mitteland. Následoval přesun do Švédska, kde jsem hrál za Kais Mora a Höllviken IBF,“ popsal svou prozatimní pestrou kariéru pro webové stránky Tatranu Štegl. Nehila se tak pestrým výčtem angažmá pyšnit nemůže, zatím se představoval jen na palubovkách v rodném Slovensku, před přestupem hrál v FBC Predátor Sabinov a Hurikán Bratislava.

„Po dokončení školních povinností jsem absolvoval herní a kondiční soustředění a dohodli jsme se na společné spolupráci,“ prozradil slovenský útočník, jak se rodila jeho první zahraniční štace. Štegl se představil v dresu Tatranu naposledy v sezoně 2008/2009, kdy svými třemi kanadskými body v play-off přispěl k zisku stříbrných medailí. „Tatran jsem si vybral, protože jsem zde florbalově vyrůstal, takže se svým způsobem vracím domů.“

Nehila se Šteglem absolvovali s Tatranem i letní přípravu pod vedením Martina Košťála, kterou si oba florbalisté chválí. „Vynikající! Pestré a náročné. Moc si přípravu pochvaluji,“ vyjádřil se jednoznačně Štegl. I Nehilovi se příprava zamlouvala, přestože část nemohl strávit společně s novými spoluhráči. „Tréninkový plán jsem měl z části individuální, jelikož jsem byl ještě chvíli na Slovensku, ale věřím, že jsme dobře připravení na sezonu.“ V čem vidí největší přednosti strešovického mužstva? „Asi mládí, protože jak se říká: v mladí je síla,“ myslí si sedmadvacetiletý český florbalista, který chce také zabojovat o nominaci do národního týmu, za který prozatím odehrál čtrnáct utkání. „V bojovnosti a v mladé drzosti,“ dodává dvaadvacetiletý Nehila.

První ostrá zkouška čeká oba hráče na Czech Open, kde mají ve skupině švýcarský Wiler-Ersigen, švédský tým Pixbo Wallenstam a známého soupeře z české soutěže, kterým jsou Otrokovice. „Máme velmi dobře obsazenou skupinu, těším se na zápasy se švédským a švýcarským celkem. Snad to společně dotáhneme co nejdále. Očekávám velmi těžké zápasy, na ty se velice těším. Vždy jsem si rád zahrál proti zvučným jménům,“ vyjádřil se k turnaji hráč, který se může pochlubit i starty za národní tým Slovenska. Adam Štegl jednoho ze soupeřů zná ze svého minulého působení, ve švédské Superlize, kde hájil barvy Höllvikenu, se utkal s Pixbem. „Strašně moc se těším. Momentálně procházím lehkým zraněním. Doufám ale, že to bude brzy dobré a budu moci nastoupit již k utkáním ve skupině. Budou to dva velice těžké zápasy s TOP světovými týmy. Abychom mohli uvažovat o vítězství, musíme do toho jít na plno.“

Tabulka soutěže
Obrázek