{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TATRAN ULOVIL MISTRA SVĚTA! DO STŘEŠOVIC PŘICHÁZÍ TOMÁŠ HANÁK

Obrázek ke článku
1. 6. 2022

Vicemistr uplynulého ročníku Livesport Superligy oznámil na den dětí zvučnou posilu. Z kádru Black Angels se do Střešovic stěhuje juniorský mistr světa Tomáš Hanák. „Můj cíl je hlavně předvádět to nejlepší, co ve mně je. Bylo by určitě hezké se bodově vyrovnat předešlým sezonám, nebo se ještě posunout,” říká 19letý florbalista.

Tatran byl s talentovaným hráčem v kontaktu od konce dubna. Pro Hanáka se jednalo dle jeho slov o dosud nejtěžší rozhodování v kariéře. Co jej nakonec přimělo na nabídku šestnáctinásobného českého mistra kývnout? „Důvodů je více. Boj o ty nejvyšší pozice, ale za mě je to hlavně osobní rozvoj. Věřím, že to bude pozitivní impuls do mé florbalové kariéry,” říká v rozhovoru na webu Střešovc, kde se netají ani tím, že by chtěl v novém působišti vystoupat až na samotný vrchol superligy.

S vedením Tatranu již diskutoval i o tom, jaká by měla být jeho role v týmu. „Lehce jsme hovořili o tom, jak mě vidí, kam by mě chtěli zařadit, ale samozřejmě je to hlavně o mně, jak se mi bude dařit a celkově jak budu hrát,” ví důrazný útočník, který by měl i v průběhu nadcházející sezony občas vypomáhat prvoligovým Štírům.

Hanák je rodákem z jihu Čech. Florbalově vyrostl v kádru českokrumlovských Rytířů, odkud se poté přesunul do krajského města. V Českých Budějovicích na sebe výrazně upozornil a vytáhli si jej pražští Black Angels, v jejichž kádru již v té době působil jeho starší bratr Radek.

V superlize zatím odehrál dvě kompletní sezony, v nichž pokaždé překonal hranici čtyřiceti bodů. Hned při premiérovém klání v sezoně 2019/20 zaznamenal při triumfu 6:4 nad Vinohrady tři body za gól a dvě asistence. Svými výkony si řekl rovněž o místo v juniorské reprezentaci, které pomohl k zisku zlatých medailích na mistrovství světa v Brně. V současnosti je členem výběru do 23 let.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek