TELEVIZNÍ DUEL SOUSEDŮ V TABULCE OVLÁDLY PARDUBICE

12. 11. 2018

Pardubice úspěšně zvládly pondělní televizní předehrávku 13. kola Tipsport Superligy, zejména díky povedené první třetině porazily Královské Vinohrady 7:3. Vybojovaly tak důležité tři body a posunuly se v tabulce na 9. místo. Dvěma góly se blýskl expardubický Lukáš Gregor.

7 : 3
4:01:12:2 -:-
Branky: 5. David Žáček, 5. Jan Kourek, 7. Daniel Škeřík, 12. Přemek Pakosta, 28. Přemek Pakosta, 51. Patrik Petr, 56. Martin Zozulák - 38. Lukáš Gregor, 55. Jan Svoboda, 57. Lukáš Gregor

Východočeši nastoupili do sokolského derby v pozměněné sestavě a to jim zřejmě pomohlo. Vedení se ujali v 5. minutě po povedeném výhozu Haleše na Černého, jehož střelu ještě brankář Mazák vyrazil, na dorážku Davida Žáčka už ale nestačil. O třicet tři vteřin později domácí znovu udeřili z rychlého protiútoku, parádním bekhendovým blafákem se prezentoval Jan Kourek. Smolná část zápasu pro Královské Vinohrady pokračovala, když si brankář Mazák na začátku 7. minuty srazil míček do vlastní branky. Mazák vydržel v brankovišti pouze do 12. minuty, kdy ho vyhnal na střídačku střelou z pravé strany na bližší tyč Přemek Pakosta – 0:4.

V polovině utkání Pardubice zvýšily procentuální úspěšnost svých přesilových her, po Zozulákově křižné přihrávce z rohu hřiště pálil Přemek Pakosta tentokrát na zadní tyč. Na konci druhé části se přihlásily o slovo také Královské Vinohrady, Hartmanovu přihrávku vzduchem využil expardubický Lukáš Gregor, jenž nasměroval balonek za záda Haleše ze vzduchu – 5:1.

V závěrečné dvacetiminutovce měli domácí několik šancí, skórovat se jim povedlo až v 51. minutě, kdy Savický periferně viděl na pravé straně volného Patrika Petra, který toho využil bezprostředním zakončením do odkryté části branky. Hosté si vykřesali naději v 55. minutě, kdy se po rozehrávce standardky před velkým brankovištěm prosadil střelou k pravé tyči Jan Svoboda, tedy také hráč, který nastupoval v pardubickém dresu. Jenže Vinohrad si situaci zkomplikovaly faulem na Teichmana, nařízené trestné střílení trochu kuriózně proměnil Martin Zozulák. Na konečných 7:3 upravil stav střelou z výběhu Lukáš Gregor, který tak svému bývalému klubu ukázal své florbalové umění.

Pardubičí florbalisté zastavili mizérii a po čtyřech porážkách v řadě vybojovali důležité tři body, čehož si cenil také trenér Štancl. „Koncentrovaně a aktivně jsme vstoupili do začátku utkání, a to rozhodlo. Vedení nás uklidnilo a koncentrovanou hrou jsme si došli pro tři velmi důležité body. Jen škoda dalších neproměněných šancí, mohlo to být ještě veselejší. Je na nás, abychom na takovýto výkon navázali, pak se dostaví další body.“