TIPSPORT SUPERLIGA: BOLESLAV PORÁŽÍ VÍTKOVICE, TATRAN PŘEKVAPIVĚ PADL S VINOHRADY

7. 10. 2018

Osmé kolo Tipsport Superligy má za sebou víkendový program. Výjezdní utkání v Milevsku zvládl Chodov, který o gól překonal Panthers Otrokovice. Na překvapení dosáhly Královské Vinohrady proti Tatranu Střešovice, jež uspěly výsledkem 8:5. V neposlední řadě proběhla i repríza minulého Superfinále mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví.

Sobotní program započal výjezdním utkáním v Milevsku, kde se v tamější sportovní hale střetly týmy Chodova a Otrokovic. Hosté se sice dostali v úvodu zápasu do vedení, jenže Chodov čtyřmi brankami v řadě otočil vývoj na svou stranu. Florbalisté Panthers se sice během dvou minut dotáhli na jednobrankový rozdíl, jenže jen na pár chvil. Zásluhou Martina Pražana a Marka Vávry se náskok Chodova opět zvýšil na tři branky, což už si Pražané pohlídali. Otrokovice v závěru dvěma brankami korigovaly skóre na 6:5, ale na body to nestačilo.

Velice překvapivý průběh mělo utkání mezi Tatranem a Sokolem Vinohrady. Už první třetina, kterou Sokol vyhrál 2:1, nasvědčovala tomu, že to dnes Střešovice nebudou mít vůbec jednoduché. Vinohrady poté přidaly ve druhé části hry dvě slepené branky během jedné minuty, čímž poslaly Tomáše Fibigera na střídačku. Tatranu se sice povedlo do druhé sirény snížit, ale pořád prohrával o dva góly. V poslední dvacetiminutovce začal tlak Střešovic gradovat, což vyústilo pět minut před koncem ve vyrovnávající gól z hole Filipa Langera. Necelé dvě minuty před koncem zápasu však napřáhl ke střele od mantinelu Jan Šimík, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Vinohrady pak přidaly ještě dvě branky a nakonec mohly slavit důležité vítězství 8:5 nad Tatranem.

Poslední sobotní utkání se odehrálo ve Znojmě, kam zajížděl Liberec. Hosté od úvodního hvizdu diktovali tempo hry, což se brzy projevilo také na výsledku. Liberec první třetinu ovládl poměrem 4:1. Prostřední pasáž zápasu skončila úplně stejně, a tak mělo Znojmo v závěrečných dvaceti minutách co dělat. Domácí se sice snažili ze všech sil, ale na smazání šestibrankového náskoku to nebylo. Znojmo poslední periodu vyhrálo 3:2, ale v konečném součtu si připsalo porážku 5:10. K bodovému zisku Znojmu nepomohly ani tři asistence Martina Pánka.

Repríza loňského Superfinále mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví odstartovali úspěšněji hosté, kteří si vypracovali náskok 2:0. Další změny skóre ovlivnila vyloučení, přičemž se poprvé prosadili také Ostravané. Podruhé se domácí mužstvo radovalo při výhodě pěti proti třem, na což navázalo i vyrovnáním na 3:3 v pětiminutové převaze. Napínavý zápas přinesl ve druhé části přestřelku, kdy se oba soupeři vystřídali ve vedení. Drama pokračovalo ještě v posledním dějství, Technology ale nezaváhalo. Vítkovice neproměnily dvojnásobnou přesilovku a výhru Středočechů pojistil Jan Natov. Hosté se tak zdárně dotahují na vrchol tabulky.

Druhou výhru tohoto ročníku vybojovali Bulldogs Brno, kteří uspěli nad Sokolem Pardubice. První část duelu se vyvíjela ve prospěch Východočechů, za něž dal branku do šatny Michal Janeček. Další události zápasu ale znamenaly výsledkový obrat. Brňané jednoznačně přestříleli svého soupeře, což stvrdili dvěma góly během čtyř minut. Autorem obou z nich byl Matyáš Němec. Ve třetí třetině Pardubice postupně zvyšovaly nápor, jenže Bulldogs odolali. Tím odsunuli na poslední místo tabulky Znojmo.