​​​​​​​

TIPSPORT SUPERLIGA: FBC OTOČILO UTKÁNÍ A SROVNALO STAV SÉRIE!

3. 3. 2019

Během nedělního večera se do plného vytížení dostala všechna mužstva hrající čtvrtfinále play-off. Podvinný mlýn ožil prvním duelem mezi Spartou a Bohemians, o pár kilometrů dále sebralo Chodovu vítězství ostravské FBC. Mladá Boleslav s Vítkovicemi vedou v sérii 2-0, a tak vyjedou příští víkend k venkovním kláním s náskokem.

Skóre v Mladé Boleslavi bylo otevřeno až ve čtrnácté minutě, ale vedení domácím florbalistům příliš dlouho nevydrželo. Do dvou minut totiž bylo srovnáno zásluhou Lukáše Kvapila a začínalo se opět od nuly. Panteři se během druhé třetiny nestihli prosadit, a tak byli nuceni dotahovat několikabrankové manko. Do bližšího kontaktu se jim však už nepodařilo proniknout, a tak příští víkend budou muset před svými fanoušky ještě více zabrat.

Na Podvinný mlýn si našlo cestu šest stovek florbalových příznivců, kteří viděli pořádně napínavou bitvu. Ta vyústila v samostatných nájezdech, kde se prosadil za Bohemians Matyáš Krebner. Na straně Sparty se podařilo proměnit příležitost Matěji Prunerovi a Radimu Křenkovi. Zelenobílí byli blízko prvnímu bodu, o nějž budou mít příležitost se porvat v úterý.

Na Jižním Městě se nekonala žádná přestřelka. I když se po půl minutě hry prosadil Ondřej Mikeš, další branka padla opět až na začátku druhé třetiny. Ostravané však nesložili za nepříznivého stavu své zbraně a ve třetí části si to namířili k vyrovnání. Nejdříve po šesti vteřinách od úvodního hvizdu skóroval Jan Daniš, poté přesilovou hru proměnil Matyáš Šindler a šlo se do prodloužení. Ani jedna ze sedmi střel se ale neujala, a tak se šlo taktéž do disciplíny samostatných nájezdů. V nich si vzali slovo Ostravané, kteří si domů vezou remízový stav.

Rytíři z Vítkovic opět porazili Střešovice, ale v Praze je nebude čekat nic lehkého. Ačkoliv družina Pavla Bruse musela reagovat na gól Jakuba Kolíska, deset minut před koncem svítil na časomíře stav 5:1 pro vítkovické hráče. Filip Langer za asistence Milana Meliše ještě upravil skóre na konečných 5:2, ale na vítězi druhého čtvrtfinálového klání to nic nezměnilo.