{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TIPSPORT SUPERLIGA MÍŘÍ DO TEPLIC! ZVLÁDNE BOLESLAV UHÁJIT SVOU ROLI?

Obrázek ke článku
12. 10. 2017

Mužská soutěž se podívá na další neobvyklé místo. Mladoboleslavští florbalisté si zahrají s Ústí nad Labem v nedalekých Teplicích. Na programu osmého kola je však plno zajímavých utkání. Kdo nakonec z nadcházejícího víkendu vzejde jako vítěz?

Už ve čtvrtek večer totiž odehraje svůj zápas Chodov, který si na Jižní Město pozval Ústečany. Poslední tým tabulky tak bude vzdorovat úřadujícím mistrům a kdo ví, jestli je třeba nepřekvapí a nevybojuje z tohoto vzájemného duelu alespoň bod. Sobotní trojzápas zahájí Vítkovice proti Liberci, jemuž se v poslední době podařilo na své konto posbírat nějaké body. Jenže dokáže tým z pod Ještědu uhlídat doposud nejlepšího hráče Tipsport Superligy? Lukáš Hájek odehrál všechny utkání a nastřádal fantastických osmadvacet kanadských bodů, čímž si vytvořil odstup od druhého Davida Šimka.

Střešovický Tatran bude mít plné ruce práce, aby navázal na pondělní úspěšný televizní duel proti Mladé Boleslavi, kde vicemistry přemohl v prodloužení brankou Marka Beneše. Právě do města automobilů dorazí blízká Česká Lípa. Nováček soutěže kdekoho překvapil a skalp z takové bitvy by mu určitě dodal krev do žil. Boleslavští sehrají dva zápasy během dvou dní, protože je v neděli čeká střetnutí s druhým novicem Superligy v Teplicích, kde se nejvyšší mužská soutěž neobjevuje.

Zelenobílí Bohemians si budou chtít opět přilepšit. Pakliže skolí ostravské FBC, budou i nadále v kontaktu se špičkou tabulky. Tým Martina Smetáka vyhrál v dosavadním průběhu pouze dvakrát a neuspěl v minulém kole ani proti pražské Spartě. Druhý dech mohou nabrat Pardubičtí, kteří se propadli na čtvrtou příčku a budou čelit brněnské výzvě. Buldoci jsou dvanácti, jejich forma není optimální, a tak oba soupeři nesmí nic vypustit ani podcenit přípravu na soupeře. Hrací víkend uzavře bitva Otrokovic ve sparťanské Areně. Rudí dýchají panterům na záda, tudíž se bude bojovat o šesté místo.

Program 8. kola Tipsport Superligy

12. října

20:00     FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Florbal Ústí

14. října

17:00     1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC Liberec

18:00     TJ Znojmo LAUFEN CZ – Tatran Střešovice

19:00     Technology Florbal MB – FBC 4CLEAN Česká Lípa

15. října

16:00     Technology Florbal MB – Florbal Ústí (dohrávka 7. kola)

16:00     FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

17:00     itelligence Bulldogs Brno – Sokol Pardubice

17:00     ACEMA Sparta Praha – Hu-Fa Panthers Otrokovice

Tabulka soutěže
Obrázek