{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TIPSPORT SUPERLIGA: OSTRAVA PADLA V PRODLOUŽENÍ, VÍTKOVICE S ČISTÝM ŠTÍTEM

Obrázek ke článku
10. 3. 2019

Elitní soutěž mužů má svého prvního semifinalistu. Florbalisté Mladé Boleslavi nezaváhali ani ve čtvrtém utkání a postupují tak dál. Ostrava dotáhla duel s Chodovem opět do prodloužení, v němž padla. Vítkovice naopak uspěly s nulou na kontě a sparťané na Podvinném mlýně vybojovali vítězství 6:4.

Ostravané na první úder Chodova dokázali reagovat poměrně brzo. Postupem času se ale dostávali do nepříjemné situace, kdy prohrávali 1:4. Do poslední části si však přinesli střeleckou formu a třemi zásahy srovnali vývoj zápasu. Klíčem k vítězství bylo zvládnuté prodloužení, což tentokrát patřilo Pražanům, za něž se trefil Marek Švajný. Rytíři z Vítkovic budou mít příští utkání možnost celou sérii s Tatranem ukončit. Ve Stodole totiž předvedli zodpovědný výkon a po výsledku 6:0 je čeká příjemná cesta domů. „Dneska první zápas v sérii, který jsme odjezdili. Zároveň jsme ale tím ukázali, že jsme včerejšek odflákli,“ říká Pavel Brus.

Podvinný mlýn navštívilo téměř pět set diváků, kteří byli svědky sparťanského vítězství. To se nerodilo vůbec snadno, jelikož Bohemians udržovali se svými protivníky kontakt po celou dobu hry. Sparta tak může stejně jako Vítkovice rozhodnout o postupu už v příštím vzájemném střetnutí. V Otrokovicích mají konec sezony. Čtvrtá výhra Mladé Boleslavi znamenala pro pantery vyřazení z letošního play-off. Jakub Bína s Janem Natovem si připsali shodně čtyři body za hattrick a jednu asistenci, čímž výrazně dopomohli k postupu do semifinále Tipsport Superligy.

„Opět nám chyběla v určitých pasážích disciplína.“ To byl nejspíše hlavní problém buldoků, kteří prohrávají v play-down s Pardubicemi již 0-2. Vyrovnané utkání do posledních vteřin rozsekl Adam Šmíd, jenž byl autorem dvou ze tří gólů. Za to v Riegrových sadech byla k vidění pořádná přestřelka. Vinohrady napravily své zaváhání a smetly Znojmo 11:6. Vyrovnaná série se tak přesouvá na jih Moravy.

Výsledky 4. utkání čtvrtfinále play-off Tipsport Superligy

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:6p, stav série 2-2

Tatran Teka Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:6, stav série 1-3

FbŠ Bohemians – ACEMA Sparta Praha 4:6, stav série 1-3

Hu-Fa Panthers Otrokovice – Technology Florbal MB 3:10, stav série 0-4

Výsledky 2. utkání play-down Tipsport Superligy

Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 2:3, stav série 0-2

TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:6, stav série 1-1

Tabulka soutěže

Obrázek