{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

TIPSPORT SUPERLIGA: OSTRAVA SE MŮŽE DOSTAT DO VEDENÍ V SÉRII

Obrázek ke článku
8. 3. 2019

Během prvního hracího víkendu play-off se z výher radovali vždy favorité, tedy až na jednu výjimku. Ostrava ve druhém utkání navázala na dobrý výkon z prvního zápasu a po nájezdech překvapivě Chodov porazila. Mladá Boleslav, Sparta i Vítkovice ve svých sériích vedou 2:0 a už tento víkend tak teoreticky mohou slavit postup do semifinále. O tomto víkendu do začnou také boje v play-down, kde jsou na programu první zápasy.

Úvodní zápas sobotního programu rozehrají týmy mezi Bohemians a Spartou. Druhé utkání play-off už bylo z pohledu Sparty o poznání povedenější, když zelenobílé porazila výsledkem 5:1. Také domácí zápasy Bohemians se odehrají v Aréně Sparty, což bude hrát do karet jednoznačně svěřencům Ondřeje Kašpárka, kteří tak budou mít k dispozici svou šatnu a veškeré domácí zázemí. Lukáš Ujhelyi a Michal Kareš zatím bodově táhnou Spartu, oba si za dva zápasy připsali shodně čtyři kanadské body. V sobotu od šesti hodin vstoupí do třetího čtvrtfinále také Otrokovice, které doma vyzvou vítěze základní části z Mladé Boleslavi. Nedělní utkání si budou moct fanoušci užít dokonce živě na programu ČT Sport. Technologové první duel vyřazovacích bojů zvládli v poměru 5:2 a ve druhém zápase se radovali z vítězství 6:3. Mladou Boleslav v play-off táhne vítěz bodování v základní části Jiří Curney, který si za dva zápasy stihl připsat už šest bodů.

Zatím nejvyrovnanější série se odehrává mezi Chodovem a ostravským FBC. Tým z Jižního Města vyhrál první zápas play-off nejtěsnějším možným rozdílem 4:3, ale ve druhém klání už se museli svěřenci Davida Podhráského poroučet, když prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Sobotní zápas v Ostravě začíná od půl sedmé a diváci jej budou moct sledovat živě u televizích obrazovek. Nedělní duel se poté rozehraje už od sedmnácti hodin. Ve velice takticky svázané sérii se zatím nejvíce daří kapitánovi Ostravy Janu Danišovi, který si připsal hned tři branky. Poslední série play-off se odehraje v Praze, kam přicestují Vítkovice. Ostravský tým vede po prvním hracím víkendu 2:0 na zápasy. Střešovice v úvodním duelu vyřazovacích bojů prohrály o pět branek a ve druhém už pouze o tři. V sérii se bodově nejvíce daří reprezentantovi a členovi all-star týmu uplynulého MS Adamu Delongovi, který za dva zápasy posbíral už pět kanadských bodů za tři branky a dvě asistence.

Nejtěžší část sezóny mají před sebou týmy na desátém až čtrnáctém místě, pro které o tomto víkendu startuje play-down. Brněnští Bulldogs vyzvou v 1. kole Sokol Pardubice. Pardubice by v této těžké části sezóny měly zavzpomínat na Pohár České pojišťovny, který se jim letos podařilo vyhrát a pro celý klub to byl neskutečný úspěch. Druhou sérii poté utvoří Královské Vinohrady a Znojmo.

VÍKENDOVÝ PROGRAM TIPSPORT SUPERLIGY:
Sobota 9. března

Play-off:
18:00     FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha (stav série 0:2)
18:00     Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Technology Florbal MB (stav série 0:2)
18:30     FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (stav série 1:1)
19:00     Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice (stav série 0:2)

Play-down:
17:00     Bulldogs Brno - Sokol Pardubice (stav série 0:0)
17:30     TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Znojmo LAUFEN CZ (stav série 0:0)

Neděle 10. března

Play-off:
17:00     FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (stav série 1:1)
18:00     Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice (stav série 0:2)
18:00     FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha (stav série 0:2)
18:00     Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Technology Florbal MB (stav série 0:2)

Play-down:
17:00     Bulldogs Brno - Sokol Pardubice (stav série 0:0)
18:00     TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Znojmo LAUFEN CZ (stav série 0:0)

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek