{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

TIPSPORT SUPERLIGA: SOUBOJ O PRVNÍ MÍSTO V TABULCE

Obrázek ke článku
12. 10. 2018

Deváté kolo Tipsport Superligy nabídne o tomto víkendu hned pětici zápasů. Pondělní utkání mezi Mladou Boleslaví a Libercem se pak dokonce odvysílá živě před kamerami České televize. Střetnutí mezi Bohemians a Sokolem Královské Vinohrady bylo odloženo na listopad.

O úvodní zápas kola se postarají florbalisté České Lípy a Bulldogs. Pro oba týmy se bude jednat o nesmírně důležité utkání, neboť po osmém kole mají oba celky na svém kontě stejný počet bodů. Brno si v minulém zápase doma vyšláplo na Pardubice, které porazilo výsledkem 3:1. Díky této výhře se hráči Bulldogs odlepili od posledního místa v tabulce. To Česká Lípa měla v minulém kole volno, neboť její zápas s Ostravou byl odložen. Poslední sobotní zápas kola se odehraje v Otrokovicích, kam zavítá Sokol z Pardubic. Týmy v tabulce dělí pouze jeden jediný bod, takže se diváci budou mít rozhodně na co těšit. V minulé sezóně udrželi brankáři ve všech zápasech Tipsport Superligy jen dvě čistá konta. V obou případech to bylo v zápase mezi Pardubicemi a Otrokovicemi, kdy Sokol svému soupeři nevstřelil ani branku. Obě čistá konta si tak připsal Radovan Michajlovič.

První nedělní zápas se odehraje mezi Tatranem a Vítkovicemi. Výsledky Střešovic jsou v posledních zápasech jako na horské dráze. Hráči Tatranu nejprve porazili v televizním derby Chodov, jenže poté doma nestačili na nováčka z Vinohrad. Nyní je čekají Vítkovice, které se po nepovedeném začátku sezóny dostávají zpět do formy. Oba celky od sebe v tabulce dělí pouhý jeden bod. Souboj odvěkých rivalů začíná ve střešovické Stodole v sedmnáct hodin. Dalším zápasem na programu bude střetnutí ostravského FBC a Znojma. Ostrava se sice nachází na sedmé pozici a Znojmo na poslední, ale rozdíl mezi oběma celky činí pouze čtyři body. Ostrava má však oproti svému soupeři ještě dva zápasy k dobru. Florbalisté Znojma se v posledních střetnutích hodně trápí, neboť na výhru čekají už čtyři zápasy v řadě.

Bezesporu nejsledovanější zápas celého kola se odehraje na Jižním Městě mezi Chodovem a Spartou. Oba týmy okupují první dvě pozice v tabulce, takže se diváci mohou těšit na přímý souboj o čelo Tipsport Superligy. Sparta z osmi zápasů dokázala vytěžit celkem 22 bodů, Chodov je pak na tom o bod hůře. Sparťané si budou muset pohlídat zejména ofenzivní dvojici Tom Ondrušek a Marek Vávra, která se po osmém kole drží v nejlepší pětce bodování. V pondělí se pak před kamerami České televize střetnou florbalisté Mladé Boleslavi a Liberce. Technologové si v minulém kole přivezli důležité tři body z Ostravy, kdy porazili Vítkovice 9:7. Liberec své utkání také zvládl, když porazil Znojmo 10:5. Poslední zápas kola mezi Bohemians a Vinohrady se pak odehraje až v listopadu.

PROGRAM 9. KOLA:
Sobota 13. října

19:00 FBC 4CLEAN Česká Lípa - Bulldogs Brno

19:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Sokol Pardubice

Neděle 14. října

17:00 Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice

18:00 FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA

18:30 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ACEMA Sparta Praha

Pondělí 15. října

18:45 Technology Florbal MB - FBC Liberec

Tabulka soutěže
Obrázek