{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

TIPSPORT SUPERLIGA: SOUTĚŽ MÍŘÍ DO FINIŠE, BOJUJE SE NA ČELE I O PLAY-OFF

Obrázek ke článku
25. 1. 2019

Tipsport Superliga udělá další krok směrem ke konci základní části. Víkend přinese už 22. kolo nejvyšší soutěže, ve kterém bude pokračovat bitva o čelo tabulky. A celkové pořadí bude potom klíčové pro Výběr soupeřů do play-off. Těsné rozdíly bodů jsou také mezi týmy v pásmu play-down.

Atraktivní zápas se uskuteční v Mladé Boleslavi, kam přicestuje Česká Lípa. Právě hosté nastoupí v dobré formě, protože v minulém kole překvapili vítězstvím 6:1 nad Libercem. Technology sice zvládlo utkání s SKV a drží první místo, ale jeho náskok činí pouze lepší skóre. Duel bude zajímavý i z toho důvodu, že barvy České Lípy hájí bývalé opory Středočechů jako Tomáš Kadlec nebo Radek Krajcigr. Poslední vzájemný zápas navíc skončil jen těsným skóre 6:5 pro Boleslav. Vedle toho se oficiálně rozloučí se svojí kariérou na straně domácích Jiří Bouška.

Na třetí příčku se dotahuje Chodov, který tentokrát čeká měření sil na hřišti Bohemians. Florbalisté z Jižního Města přitom budou papírovým favoritem. Mužstvo FbŠ si však chce udržet sedmou pozici a postoupit do vyřazovací části soutěže.

Konkurentem Chodova v přetahované o elitní trojku jsou Vítkovice, jež zamíří k utkání do Brna. Třináctí Bulldogs se z role outsidera pokusí posunout nahoru tabulkou, aby se případně mohli vyhnout play-down. Na desáté místo, které zaručuje automatické udržení, ale musí Brňané dohnat manko čtyř bodů.

Vedle Boleslavi stále bojuje o čelo superligy Sparta Praha. Ta doma narazí na aktuálně poslední Znojmo. Ani takový rozdíl v pořadí ovšem nemusí nic znamenat – předchozí duel těchto týmů vyhráli Pražané pouze o dvě branky. O pátou příčku se snaží Tatran s Libercem. Zatímco Střešovice čekají Pardubice z dolní části tabulky, Liberec přivítá devátou Ostravu toužící po play-off.

Závěrečný zápas kola obstarají Otrokovice s Královskými Vinohrady. Pražský celek je průběžně desátý a zaujímá postavení na hranici play-off, záchrany i účasti v play-down. Následující výsledky SKV tak jednoznačně určí, jak dopadne jeho sezona. Body ale nutně potřebují také Panthers Otrokovice, aby nevypadli mimo postupovou osmičku.


Program 22. kola Tipsport Superligy
Sobota 26. ledna

19.00   Technology Florbal MB – FBC 4CLEAN Česká Lípa online / video

Neděle 27. ledna

16.00   FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV online / video

17.00   Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice online / video

17.00   ACEMA Sparta Praha – TJ Znojmo LAUFEN CZ online / video

17.00   Sokol Pardubice – Tatran Teka Střešovice online / video

18.00   FBC Liberec – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA online / video

18.00   Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – TJ Sokol Královské Vinohrady online / video

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek