TIPSPORT SUPERLIGA: SPARTA UHÁJILA VEDENÍ NAD BOHEMIANS A JDE DO ČELA

8. 10. 2018

Víkendový program 8. kola Tipsport Superligy završilo v pondělí pražské derby, Sparta v něm uhájila těsné vítězství 4:3 nad Bohemians. Sparťané tak před kamerami ČT Sport prodloužili sérii výher nad svým pondělním soupeřem na pět zápasů a dostali se do čela soutěže.

4 : 3
3:00:11:2 -:-
Branky:

Spartě se v dohrávce 8. kola Tipsport Superligy povedla druhá polovina první části, která se nakonec ukázala jako rozhodující, což potvrdil v pozápasovém hodnocení i trenér hostí Michal Jedlička. „Škoda první třetiny, kdy nám soupeř utekl o tři branky. Opět nám scházela potřebná produktivita.“ Na začátku 14. minuty zkusil zasunout míček za brankáře Kotoučka po oběhnutí branky Kareš, brankář Bohemians míček vyrazil před sebe a z dorážky byl úspěšný Dominik Bartoš. O minutu později dostal křižný pas na levou stranu Luka Časar, jehož střelu si srazil do vlastní branky Kryštof Krbec. Sparťané navýšili v 19. minutě své vedení na rozdíl tří branek, rychlý protiútok zakončoval úspěšně ze středu hřiště Marek Zouzal.

Ve 27. minutě se Bohemians povedlo snížit, přihrávku z levé strany od Krbce si na hranici velkého brankoviště zpracoval Patrik Šebek a poslal míček šikovně mezi nohy Beneše. Na další branku se čekalo dvacet minut, ze samostatného úniku vrátil Spartě tříbrankové vedení zakončení do pravého horního rohu branky Lukáš Ujhelyi. Bohemians se však před zraky téměř pěti set diváků nevzdávali a osm minut před koncem opět snížili. Vybojovali míček na útočné polovině a Jakub Buršík ho poslal z vytočení přesně k pravé tyči. Hosté snížili na rozdíl jediné branky minutu před koncem v početní výhodě, kdy se z výběhu z levé strany prosadil trefou k zadní tyči Pavel Čihák. Sparta už ale těsné vedení uhájila a může se radovat z posunu do čela tabulky. „S Bohemkou je to tradičně velká bitva. Dnešní zápas jsme si zkomplikovali zbytečnou profesorskou hrou a věcmi, které běžně neděláme,“ hodnotil domácí kouč.