{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TIPSPORT SUPERLIGA: ZÁVĚR BUDE DRAMA, HRAJE SE NA VŠECH FRONTÁCH

Obrázek ke článku
22. 2. 2019

Tipsport Superliga jde do finiše. A její základní část bude mít hodně napínavou zápletku. Hned tři týmy mají stále šanci na celkové prvenství a zisk Prezidentského poháru. Stejný počet mužstev se navíc popere o dvě místa na spodní hranici play-off. Všechna utkání začnou v neděli od 17 hodin.

Nejlepší výchozí pozici mají florbalisté Sparty. Aby se však ACEMA stala vítězem základní části, musí ve vzájemném duelu porazit Chodov aspoň za dva body. Sparťanům případně může pomoct k úspěchu i zaváhání Mladé Boleslavi, která ale bude favoritem proti Liberci. Aby tak Technology poskočilo do čela tabulky, musí získat o dva body více než Sparta. Šanci přesto má i Chodov, pokud zvítězí o pět gólů a Boleslav nesebere Liberci více než dva body.

Právě osmí Severočeši jsou jedním z týmů, které usilují o místo ve vyřazovací fázi. Liberec získá stoprocentní jistotu, pokud jakkoliv boduje nad Technology, nebo Bohemians zaváhají s Vinohrady. Naopak klokani se dostanou do elitní osmičky ve chvíli, kdy porazí SKV za plný počet bodů a Liberec nezíská ani bod od Boleslavi. Ve hře jsou také průběžně sedmé Otrokovice, jimž stačí vybojovat proti Pardubicím stejné množství bodů jako Liberci.

Utkají se i čtvrté Vítkovice s pátými Střešovicemi. Ať už ale bude vypadat výsledek jakkoliv, jejich pořadí v soutěži se nijak nezmění. Přesto půjde o důležitý zápas směrem ke čtvrtfinále play-off, kde na sebe mohou obě mužstva potenciálně narazit. Jejich minulý souboj přitom byl hodně vyrovnaný, když v něm Vítkovice uspěly 6:5. FBC Ostrava pak má možnost pojistit si šestou příčku superligy proti poslednímu Znojmu.

O desáté místo, jež znamená udržení, se bude snažit Česká Lípa. Severočechy čeká měření sil na půdě Bulldogs, kteří si už mohou maximálně polepšit ze třináctého místa na dvanácté. Tím pádem by Brňané začínali play-down doma.


Program 26. kola Tipsport Superligy
Neděle 24. února

17.00   Bulldogs Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa online / video

17.00   TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA online / video

17.00   TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians online / video

17.00   1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Teka Střešovice online / video

17.00   FBC Liberec – Technology Florbal MB online / video

17.00   ACEMA Sparta Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV online / video

17.00   Sokol Pardubice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE online / video

Tabulka soutěže

Obrázek