{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TŘEBA ZASKOČÍME FAVORITY A ZÍSKÁME TITUL, SNÍ BOHEMIANS

Obrázek ke článku
3. 9. 2020

Bohemians zažili letos vydařenou letní přípravu, kterou podpořili přípravnými zápasy ve Skandinávii. Ve Švédsku změřili síly se světovou smetánkou ve formě Linköpingu, Höllvikenu nebo Storvrety. Uplynulou sezonu ukončili nedohraným čtvrtfinále s pražskou Spartou a do dalšího ročníku nejdou s nízkými cíly. Jednoznačně chtějí potrápit soupeře z elitní trojky a dojít do vytouženého superfinále pro trofej.

Zelenobílí Bohemians si dle statistik nevedli v sezoně 2019/2020 vůbec špatně. Ačkoliv jim po základní části patřila pátá příčka, bojovali až do posledních kol o čtvrtou pozici s městským rivalem, pražskou Spartou. „Řekl bych ale, že nám nevyšla podle představ, protože jsme chtěli vyhrávat nad soupeři z celé tabulky,“ zní z úst kapitána Vojtěcha Zezulky. Svěřenci Michala Jedličky si připsali patnáct výher v základní hrací době, dokonce jejich útočné formace patřily k těm nejproduktivnějším. Více branek nastřílela pouze mužstva Mladé Boleslavi, Vítkovic a Chodova.

Pražané ale zažili pár zajímavých duelů. Stalo se tak například s nováčkem soutěže Black Angels, který dal Bohemians pořádně zabrat. Přes pět stovek diváků sledovalo na konci listopadu 2019 parádní bitvu, v níž uspěli nakonec zelenobílí. V televizním utkání tehdy padlo dvacet branek, z čehož jedenáct obstaral tým Michala Jedličky. Podobný duel odehráli muži z hlavního města proti Brnu, v němž zvítězili 13:9. „Zmiňované přestřelky častokrát pramenily z toho, že jsme nebyli schopni hrát soustředěně do obrany celý zápas,“ odůvodňuje zběsilé výsledky kapitán.

O tahouny nebyla nouze. Svou příležitost chytil za správný konec Filip Forman, jemuž se podařilo překročit metu padesáti kanadských bodů. Ke stejnému milníku se nebezpečně přibližovali také Jakub Šárka s Matyášem Krebnerem. V brankovišti se Bohemians prostřídali celkem tři gólmani – Michal Kotouček, jenž zaznamenal osm výher, pět si jich připsal Tomáš Hyršl a mladík Jakub Zavřel odehrál tři vítězné duely.

Bohemians se stejně jako v minulé sezoně potkali ve čtvrtfinále play-off se Spartou. Diváci si mohli užít dva skvělé zápasy, v nichž nechyběla ani dramatická koncovka. Ta jednou vyšla lépe Bohemians, ve druhém případě soupeři. Kvůli přerušení soutěže se však rozklíčování této bitvy nikdo nedočkal. „Nemá smysl si dávat do nadcházejícího ročníku nízké cíle. Chceme zaskočit papírové favority a vyhrát titul. Měli jsme perfektní přípravu, která vyvrcholila přátelskými zápasy ve Švédsku,“ komentuje Zezulka. Bohemians se střetli se Storvretou, Linköpingem nebo Höllvikens. Přestože nevyhráli ani jeden duel, zápasy jim daly dle jeho názoru dost zkušeností.

„Atmosféra před startem sezony je skvělá. Dost nám pomohla příprava, podařilo se nám začlenit nováčky a všichni se těšíme, až to celé vypukne,“ hlásí odhodlaně kapitán.

Změny v kádru

Příchody: Jan Malič (z juniorského týmu), Radovan Michajlovič (Panthers Otrokovice), Ivan Tomčo (Tatran Střešovice, hostování)
Odchody: žádné

Jak se dařilo kapitánovi Bohemians Vojtěchu Zezulkovi v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek