{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVSKÉ DERBY OVLÁDLY VÍTKOVICE POMĚREM 9:3

Obrázek ke článku
16. 11. 2020

První utkání Livesport Superligy od přerušení florbalové sezony je již minulostí. Před televizními kamerami si po devíti přesných střelách došli pro vítězství na půdě FBC Ostrava hosté z Vítkovic. Hned dvakrát se blýskl zkušený matador a kapitán hostujícího celku Tomáš Sladký. Nezahálel ani Adam Delong, který svým hattrickem přispěl ke konečnému skóre 9:3 ve prospěch lídra tabulky.

První utkání po téměř měsíční stopce, která Livesport Superligu potkala, přineslo gólové hody. Branek padlo celkem dvanáct, ke smůle domácích však devět z nich mířilo právě do jejich sítě. Blýskl se především vítkovický Adam Delong, který v zápase zaznamenal hattrick. Svůj druhý gól navíc domácímu FBC nadělil pouhé tři vteřiny po úvodním buly třetí třetiny.

Opomenout však nesmíme také výkony obou gólmanů, které byly v tomto duelu vskutku oslňující. Ve 27. minutě zápasu se blýskli oba dva najednou. Nejprve svůj um ukázal hostující Lukáš Souček, jež po svém úspěšném zákroku rozjel rychlý protiútok na druhou stranu. Následně pak efektně a efektivně zastavil soupeře také domácí brankář Jan Binder, který se i přes vysoký počet obdržených branek ukázal ve výborném svělte.

Počet střel v derby byl docela vyrovnaný, na tyčky však suverénně zvítězil domácí klub. Hráči v modrožlutých dresech totiž stihli trefit břevno hned čtyřikrát. Další nelichotivé prvenství si domácí zajistili ještě v jiné disciplíně - v průběhu zápasu si zahráli tři oslabení.

Svůj první gól v dresu FBC Ostrava vstřelil v ostravském derby Lukáš Herblich. Svou premiérovou trefu tak vsítil právě celku, ze kterého před startem sezony do FBC přišel. Těsně po něm ještě skóroval domácí kapitán Dominik Klimscha, který přesnou střelou na vzdálenější tyč uzavřel sbírku gólů z hokejek domácích.

„Vzhledem k tomu, že pauza byla opravdu dlouhá, tak jsme moc nebyli v zápasovém rytmu. Byl to specifický zápas. Na menším hřišti se očekává hodně soubojů a gól se dá vstřelit odevšad - z toho jsme těžili a dost jsme stříleli. Moje první dva góly byly spíš takové nególy, ten třetí byl ale docela hezký. Jsem rád, že jsme si to s Matyášem Šindlerem v té přesilovce tak hezky vyťukali,“ hodnotí zápas vítkovický útočník Adam Delong.

„Co jsem ve Vítkovicích, tak jsme takový skvělý start nezažili. Musíme ale stát nohama pevně na zemi a nepodcenit zápasy se soupeři ze spodní části tabulky, což nám v minulé sezoně dělalo docela problém. Teď jsme ale dost obměnili kádr a lajny jsou podle mě kvalitativně vyrovnané, takže si myslím, že takové podcenění už se neobjeví,“ dodává závěrem k úvodu sezony.

Domácí mužstvo tak v televizním zápase podlehlo lídrovi tabulky poměrem 3:9. „Po kvalitní stránce byl zápas docela dobrý, nebyli jsme ale úspěšní v takových těch minidetailech, kdežto soupeř ano. Televizní utkání jsme moc dobře nezvládli,“ říká k derby ostravský útočník Michal Sládek. „Na finální pasáž mělo určitě vliv, že soupeř jezdil v průběhu pauzy trénovat do Polska. V koncovce byli Vítkovičtí klidní, zato my jsme se hodně natrápili. Měli jsme před restartem sezony sice jeden přátelský zápas s polskou reprezentací, bohužel to ale nestačilo,“ doplňuje zkroušeně.

TV utkání 13. kola Livesport Superligy

Pondělí 16. 11.

FBC ČPP Ostrava vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9 (branky: 2. Tomáš Sladký, 16. Matyáš Šindler, 18. Tomáš Sladký, 18. Adam Delong, 28. Ivo Dohnal, 40. Adam Delong, 40. Ondřej Sidunov, 43. Adam Delong, 49. Rostislav Gattnar, 52. Lukáš Herblich, 53. Dominik Klimscha, 59. Jiří Besta)  ONLINE | VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

Obrázek