TATRAN SI POHLÍDAL TELEVIZNÍ DUEL PROTI VINOHRADŮM

7. 12. 2020

Netradičně v pondělí odpoledne se konala televizní dohrávka Livesport Superligy. Před kamerami ČT Sport nastoupily Královské Vinohrady, které hostily florbalisty Tatranu Střešovice. Hosté potvrdili dobrou formu z úvodu sezony a pražské derby zvládli o tři góly.

5 : 8
1:31:23:3 -:-
Branky: 20. Michal Strachota, 23. Milan Bína, 55. Martin Skřivánek, 58. Lukáš Gregor, 60. Martin Skřivánek - 5. Martin Šindelář, 13. Petr Brautferger, 18. Tomáš Navrátil, 21. Milan Meliš, 37. Matěj Havlas, 45. Pavel Sládeček, 57. Filip Langer, 58. Filip Langer

Střešovice porazily Sokol 8:5 a pokračují v boji o druhé místo tabulky. Na něm Tatran vystřídal Mladou Boleslav, která však stále má dvě utkání k dobru. Vinohrady naopak prohrály počtvrté za sebou a zůstaly na poslední příčce superligy.

V televizním zápase nejčastěji bodoval Ondřej Němeček, jenž zaznamenal čtyři asistence. Překonal tak i vinohradského Martina Skřivánka s bilancí dvou branek a jedné přihrávky. Domácí obranu držel Jiří Buchta, který navzdory porážce pochytal řadu šancí.

Tatran vykročil k úspěchu už v první třetině, kdy si vypracoval náskok o tři branky. Hosty nerozhodil ani inkasovaný gól v posledních sekundách dějství z hole Michala Strachoty, protože během druhé části náskok ještě zvýšili.

Utkání potom Vinohrady už nezvrátily, přestože v závěrečné pasáži hry třikrát skórovaly. Jejich góly ovšem přišly až v posledních šesti minutách a SKV již nemělo dost času, aby zdramatizovalo duel. „Jsme rádi za vítězství, vzhledem k předvedené hře však úplně spokojeni nejsme. Nevím, jestli to způsobila únava, ale byla tam extrémně velká nekvalita na míčku,“ zhodnotil tatranský kouč Milan Fridrich.

„Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale do utkání jsme vstoupili blbými vyloučeními. Na hřišti se málo objevovaly situace, které jsme si kreslili,“ vystihl trenér domácích Michal Kotlas. Proto byla podle něj prohra zasloužená.

Střešovičtí florbalisté navíc zdolali SKV přesvědčivěji než v minulém vzájemném utkání. Tehdy při své premiéře v hale v Řepích museli otáčet z 0:3 na 5:4.

Televizní dohrávka 14. kola Livesport Superligy

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Teka Střešovice 5:8 (branky: 20. Michal Strachota, 23. Milan Bína, 55. Martin Skřivánek, 58. Lukáš Gregor, 60. Martin Skřivánek - 5. Martin Šindelář, 13. Petr Brautferger, 18. Tomáš Navrátil, 21. Milan Meliš, 37. Matěj Havlas, 45. Pavel Sládeček, 57. Filip Langer, 58. Filip Langer) videoohlasy domácí / videoohlasy hosté