​​​​

V DOHRÁVCE JEDENÁCTÉHO KOLA SMETLA MLADÁ BOLESLAV SPARTU

24. 11. 2014

Dohrávka jedenáctého kola AutoCont extraligy se nesla v duchu mnoha vstřelených branek. Sparta dokázala vzdorovat pouze v první třetině a poté Jiří Curney se svou družinou doslova soupeře rozstřílel. Curney si v zápase připsal pět gólů a jednu asistenci.

BILLY BOY Florbal MB - AC Sparta Praha 15:6 (3:2, 7:3, 5:1)
branky: 1. Jiří Curney, 11. Jiří Bouška, 11. Jiří Curney, 21. Jiří Curney, 24. Petr Salát, 25. Martin Rožnovják, 29. Pavel Bouška, 35. Ondřej Fojta, 39. Jiří Curney, 39. Petr Kološ, 49. Jiří Bouška, 51. Ondřej Fojta, 54. Daniel Ludvík, 55. Jiří Curney, 59. Ondřej Fojta - 11. Miroslav Šnajdr, 13. Miroslav Šnajdr, 25. Ondřej Kadoch, 25. Miroslav Šnajdr, 34. Ondřej Svatoš, 48. Ondřej Svatoš;

Doslova brilantní vstup do utkání předvedli domácí borci z Mladé Boleslavi. V čase 0:10 otevíral skóre Jiří Curney. Blízko vyrovnání byl Pruner, ale nastřelil jen konstrukci branky. Domácí hráči byli aktivnější a druhou branku vstřelil Jiří Bouška, jenž dostal přesnou přihrávku na střed hřiště od Kadlece a nemýlil se. Ihned po něm navyšoval na 3:0 znovu Jiří Curney po zmatku před sparťanskou brankou. Potom se však díky dvěma přesným trefám Miroslava Šnajdra Sparta dotáhla na své soupeře. Ovšem k vyrovnávací brance hostům vždy kousíček chyběl.

Na začátku druhého dění znovu totiž navýšili Mladoboleslavští. Hattrickem se prezentoval Jiří Curney, který překonal brankáře Sparty střelou od mantinelu. Po něm se prosadil také Petr Salát, jež trefil místo nad nohou Beneše. Sparta však bojovala i nadále a občas byla ze svých akcí velice nepříjemná. Třetí branku týmu Sparty pak vstřelil Ondřej Kadoch. Ve stejné minutě padly ještě dva góly. Nejdříve se trefil střelou z první mladoboleslavský Martin Rožnovják a po něm po zemi sparťanský Miroslav Šnajdr, který rovněž touto střelou zaznamenal hattrick. Neuběhla ani polovina zápasu a sedmou branku domácích vstřelil Pavel Bouška. Hostujícímu týmu se ještě v prostřední části podařilo vsítit pátý gól z hole Ondřeje Svatoše, ale poté znovu úřadovali chlapi z BILLY BOY. Postupně se trefili Ondřej Fojta, Jiří Curney a Petr Kološ. Po dvou periodách tak na tabuli svítil stav 10:5.

Ve třetí části došlo ke změně brankářského postu na straně Sparty, kdy Beneše vystřídal Nockin. Na další branku se ale čekalo poměrně dlouho. Až ve 48. minutě dokázal potrestat chybnou rozehrávku domácích Ondřej Svatoš. Potom se ale roztrhl pytel s góly Mladé Boleslavi, která byla v tomto utkání opravdu nekompromisní. Nejdříve proměnil přesnou přihrávku zpoza branky Jiří Bouška. Následně se po dlouhé přihrávce od Kološe dostal do brejku Ondřej Fojta, položil si Nockina a navyšoval na 12:6. To však nebylo ze strany domácích vše. Třináctý gól vsítil mladičký Daniel Ludvík a podobná souhra jako u třetí branky BILLY BOY Tomáše Chrousta s Jiřím Curneyem znamenala gól s pořadovým číslem čtrnáct. Výhru domácích zpečetil minutu a půl před koncem zápasu Ondřej Fojta, pro něhož tato trefa znamenala taktéž hattrick.

Nejlepší hráči utkání: Miroslav Šnajdr (SPA), Jiří Curney (MBL).