VALEŠ ROZHODL PROTI VINOHRADŮM, V CHOMUTOVĚ USPĚLA BOLESLAV

8. 2. 2020

Sobotní program superligy přinesl hned tři zápasy. Chodov vyhrál utkání v Ostravě a překazil premiéru finské posily FBC Panu Kotilainena. Liberec díky brance Radka Valeše přetlačil v prodloužení Královské Vinohrady a Boleslav zvládla výjezdní duel v Chomutově proti Black Angels.

Roli papírového favorita potvrdil Chodov v Ostravě. I když ale po čtyřiceti minutách vedl už 8:2, domácí hráči jej v posledním dějství ještě potrápili. Tým z Jižního Města nicméně udržel náskok 9:5 a pokračuje v boji o druhé místo soutěže. Premiéru za ostravské FBC si připsal Fin Panu Kotilainen, z ní však vyšel bez bodu. „Přijeli jsme se zdravým respektem, což bylo na začátku vidět. Pak jsme se uvolnili a především v prvních dvou třetinách jsme hráli pěkný florbal,“ uvedl trenér hostů David Podhráský.

Devátý Liberec odehrál klíčový zápas o play-off s osmými Královskými Vinohrady. Severočeské mužstvo ztrácelo ve třetí třetině už dvě branky, ani to jej však nezastavilo a po základní hrací době byl stav 6:6. Prodloužení pak dlouho zůstávalo bez gólu a zdálo se, že dojde na nájezdy. Jenže deset vteřin před koncem rozhodl Radek Valeš, čímž se Liberec přiblížil SKV na dva body v tabulce.

Vysoké vítězství z výjezdního duelu v Chomutově zaznamenala Mladá Boleslav nad Black Angels. Lídrovi superligy pomohla k úspěchu povedená první část, kterou Technology ovládlo 5:0. V dalším průběhu utkání se Pražané nedotáhli blíže než na čtyřgólovou ztrátu a nakonec padli 2:9. Mezi boleslavské střelce se dvakrát zapsali Jiří Curney s Milanem Tichým, tři asistence měl Milan Tomašík.