{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VIDEO: NEMŮŽU CHODIT S NOSÁNKEM NAHORU, PROZRADIL CURNEY

Obrázek ke článku
13. 1. 2021

Když přišel do Mladé Boleslavi, byl to takový mladý a bezstarostný kluk, vzpomíná na rok 2013 a přestup Jiřího Curneyho generální manažer klubu Tomáš Pacák. Curney prý od té doby vyzrál lidsky i jako sportovec. A zejména pomohl Boleslavi k zisku premiérového mistrovského titulu a stal se nejproduktivnějším hráčem základní části nejvyšší tuzemské soutěže. Jak sám rekordman v medailonku přiznal, týmový úspěch je pro něj vždy na prvním místě.

„Když jsem začínal s florbal někdy ve čtrnácti nebo patnácti letech v Třinci, byl jsem jen blázen, co dělal jen kličky do bekhendu,“ vzpomíná Curney na své začátky s tím, že během svého prvního střídání proti pražskému Futuru nemohl uvěřit, jak je florbal rychlý. „Vůbec jsem nechápal,“ dodává Curney.

Zanedlouho ale už začal přesvědčovat svými střeleckými dovednostmi. V Třinci i po přestupu do Ostravy se nadále zlepšoval a byl více a více produktivní. „Byl to kluk s výjimečných citem pro útočné akce a zakončení. Oba dva mančafty, kde před příchodem do Boleslavi hrál, byly laděné útočně. Bránění tedy nebylo jeho silnou stránkou,“ popisuje Tomáš Pacák, generální manažer klubu Předvýběr.CZ Florbal MB.

Curney: Chci další titul

Curney, který mimo jiné před nedávnem navštívil podcast Floor Talk, se od příchodu do středočeského celku stal nejproduktivnějším hráčem základní části, nejlepším střelcem i nahrávačem. Září také v play-off, kde nasbíral již 164 bodů, titul s ambiciózní Boleslaví ale slavil zatím „jen“ jednou, konkrétně v roce 2018. „Když trefil Milan Tomašík vítězný gól, byl to pro mě opravdu silný zážitek. Bylo opravdu těžké získat titul, hlavou mi několikrát běželo, že už se to snad nikdy nepovede. Teď chci ale další,“ prozradil Curney, jenž si první finále zahrál v dresu Ostravy v roce 2011 proti střešovickému Tatranu. Neuspěl ale stejně jako v letech 2014 a 2016 v dresu Boleslavi.

Ročník 2017/2018 byl pro něj přelomový i z hlediska individuálních statistik. S 87 kanadskými body v základní části se stal opět rekordmanem. V posledních šesti sezonách byl navíc pětkrát zvolen nejužitečnějším hráčem ligy. Za ročník 2019/2020 získal ocenění nejlepšího české florbalisty. „Podle mě šlo spíše o ocenění za dlouhodobou výkonnost než za nějaký boom v jednom roce,“ prohlásil Curney s tím, že i přes všechny úspěchy si ale nemůže dovolit „nosit nosánek nahoru“. Jaké jsou další pohledy zkušeného kanonýra na vlastní kariéru? Dozvíte se ve videu.

Tabulka soutěže

Obrázek