{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

VINOHRADY VYZVOU TECHNOLOGY, VÍTĚZ POHÁRU ZAMÍŘÍ DO OSTRAVY

Obrázek ke článku
18. 1. 2019

O víkendu bude nejvyšší soutěž mužů pokračovat 21. kolem. V Tipsport Superlize se bude snažit udržet první místo Mladá Boleslav, která nastoupí proti rozjetým Královským Vinohradům. O čelo však může zabojovat i Sparta v zápase s Otrokovicemi. Čerstvý vítěz poháru z Pardubic odehraje utkání v Ostravě.

Pardubický Sokol získal ve středu Pohár České pojišťovny, nyní se ale musí opět soustředit na superligu. FBC Ostrava totiž bojuje o play-off, na které mu aktuálně chybí čtyři body. Pokud by domácí hráči tento duel zvládli, dostali by se mnohem blíže k postupovým pozicím.

Třetí příčka patří Chodovu, což chtějí florbalisté z Jižního Města potvrdit také proti Bulldogs Brno. Jihomoravané nemají ideální bilanci výsledků a na výhru čekají už čtyři zápasy. Chodov naopak v minulém kole porazil Boleslav o pět branek.

Lídrem soutěže momentálně je Technology Mladá Boleslav, jež vycestuje na hřiště Královských Vinohrad. A s nevyzpytatelným soupeřem to nebude žádné lehké utkání. Mužstvo SKV bodovalo čtyřikrát v řadě, přičemž zvítězilo i nad čtvrtými Vítkovicemi. Zato Středočeši musí napravovat své zaváhání z předchozího týdne. Zároveň půjde o trenérské porovnání bratrů Pazderů – Michala (SKV) a Jana (Boleslav). Jako papírový favorit vstoupí do střetnutí již zmiňované Vítkovice, které poměří síly s posledním Znojmem.

Pražské derby Tatran–Bohemians bude hostit střešovická Stodola. Oba týmy dělí v tabulce dva body, ve výhodě přitom jsou tatranští florbalisté na šesté příčce. Kdyby však Bohemians vyhráli s plným počtem bodů, dostali by se právě před městského rivala. Dalším pražským celkem v akci bude Sparta, jež pojede do Otrokovic. Pro Acemu je výhra velmi důležitá, aby mohla usilovat o čelo Tipsport Superligy. Panthers pak mají možnost zvýšit náskok před mužstvy na devátém místě a níže.

Závěr kola přinese následující týden, kdy se uskuteční severočeské derby mezi třináctou Českou Lípou a Libercem na průběžné páté příčce.


Program 21. kola Tipsport Superligy
Sobota 19. ledna

17.00   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Sokol Pardubice online / video

17.00   FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno online / video

19.30   TJ Sokol Královské Vinohrady – Technology Florbal MB online / video

Neděle 20. ledna

17.00   1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ online / video

18.00   Tatran Teka Střešovice – FbŠ Bohemians online / video

18.00   Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – ACEMA Sparta Praha online / video

Středa 23. ledna

19.00   FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec online

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek