VINOHRADY ZAHÁJILY 12. KOLO SUPERLIGY PORÁŽKOU OTROKOVIC

2. 11. 2018

Dvanácté kolo Tipsport Superligy započalo již v pátek střetnutím Královských Vinohrad s Otrokovicemi. Sokol se podruhé v krátké době představil na domácí půdě, tentokrát už dobře rozehraný zápas dotáhl do úspěšného konce a proti oslabeným Otrokovicím vybojoval důležité tři body.

4 : 1
1:01:02:1 -:-
Branky: 8. Lukáš Gregor, 30. Jan Svoboda, 48. Jan Linhart, 60. Petr Hartman - 24. Marek Švajný, 52. Martin Rožnovják

Královské Vinohrady v poslední době doplnily svůj kádr a to se jim začíná vyplácet, jejich výkony se začínají pomalu zvedat. V osmé minutě je poslal do vedení přesnou střelou k levé tyči z výběhu ze středu hřiště navrátilec do jejich dresu Lukáš Gregor. Panthers měli v první třetině dvě po sobě jdoucí přesilové hry, ty se jim ovšem nepovedli, v první části poslali míček na branku pouze dvakrát.

Ani ve 24. minutě nařízené trestné střílení Otrokovicím ke srovnání nepomohlo, neúspěšným exekutorem se stal Marek Švajný. Naopak domácí v polovině utkání podruhé udeřili. Pohráli si s obranou hostí, Zbyněk Stuchlík nahrál ze středu hřiště na pravou stranu Janu Svobodovi, který už zakončoval z první do odkryté části branky.

Ve 48. minutě se do statistik zapsal asistencí také Ondřej Stuchlík, ten posunul balonek na Jana Linharta, jenž zakončoval z pravé strany z výběhu přesně na bližší tyč. Otrokovičtí se ale nevzdávali a o čtyři minuty později se poprvé prosadili, křižný pas od Švajného na levou stranu využil zakončením z první Martin Rožnovják. Na další snížení už se Panthers nezmohli, navíc při hře bez brankáře trefil prázdnou branku Petr Hartman, který uzavřel skóre na konečných 4:1.

„Utkání nenabídlo příliš florbalové kvality. Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát všechny třetiny a inkasovat pouze jedinou branku. Soupeř měl smůlu v zakončení,“ hodnotil utkání domácí kouč Pazdera, jehož mužstvo se v tabulce posunulo na dvanáctou pozici a dotáhlo se na Otrokovice na rozdíl dvou bodů.