{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VIRTUÁLNÍ SUPERFINÁLE OVLÁDLO FBŠ BOHEMIANS!

Obrázek ke článku
18. 4. 2020

Virtuální play-off mužské Superligy je již minulostí. V pátečně sobotním Superfinále, ve kterém se potkali s posledními mistry z Vítkovic, obdrželi od fanoušků na facebookové stránce více hlasů florbalisté FbŠ Bohemians. Klokani ve vyrovnané bitvě nejdříve dotahovali, ale poté se jim podařilo dostat se do vedení a náskok nepustit. Do hlasování se celkově zapojilo více než 4 tisíce lidí.

Kvůli nebezpečí viru COVID-19 předčasně skončily všechny ligové soutěže, souboje mužské Superligy se proto přesunuly alespoň do virtuální podoby na facebook, kde o všem rozhodovali fanoušci hlasováním za pomoci emotikonů. Nejvíce hlasů obdrželi v průběhu play-off hráči FbŠ Bohemians a 1. SC TEPMISH Vítkovice, kteří se tak dostali do Superfinále. Virtuální vrchol sezony tedy nabídl souboj Prahy s Ostravou. 

Pražští klokani na své cestě nejdříve těsně porazili městského rivala Spartu, následně si v semifinálovém klání poradili s dalším pražským týmem - Tatranem. Zde zelenobílí mimo jiné uplatnili i umělecké nadání Jana Dobisíka a ukázali, že mají největší podporu ze všech týmů z hlavního města.

Vítkovičtí, kteří jsou mistry z loňského Superfinále, nejdříve vcelku jednoznačně ovládli virtuální čtvrtfinále s Otrokovicemi a poté v semifinálovém hlasování - repríze posledního skutečného duelu o titul - těsně předčili, hráče z Boleslavi, kteří opanovali základní část nedohraného ročníku. 

Samotné virtuální finále bylo rovněž nesmírně vyrovnané. V prvních hodinách mírně vedli hráči Vítkovic s mocnou podporou ostravských fanoušků i institucí, ale klokani jim pořád byli v patách. Během sobotního rána se pak role obrátili a Bohemians zůstali v těsném vedení až do samotného konce hlasování. Za jejich vítězstvím stojí mimo jiné velká kreativita v práci s videem, do které se podařilo zapojit například hlavního trenéra Michala Jedličku. V Superfinále na facebooku Českého florbalu obdrželi 2191 hlasů a ačkoliv virtuální play-off samozřejmě nenahradí skutečné florbalové bitvy na hřišti, ukázalo, že chuť podpořit svůj oblíbený tým neopadá ani po skončení sezony.

Tabulka soutěže

Obrázek