{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

VÍTKOVICE BUDOU BOJOVAT O DRUHÉ MÍSTO, TATRAN CHCE VRÁTIT PORÁŽKU SKV

Obrázek ke článku
15. 12. 2018

Víkendové dvojkolo pokračuje dalšími zápasy. Tipsport Superliga v neděli přinese 16. kolo, které naváže na páteční program. Vítkovice vyzvou Mladou Boleslav a pokusí se ji nahradit na druhém místě soutěže. O odplatu se bude snažit Tatran Střešovice proti Vinohradům, jež minule favorita překvapily. Výjezdní duel chystají Pardubice v Chrudimi, kde budou hostit Bulldogs Brno.

Do Boleslavi přijedou Vítkovice, které drží sérii sedmi výher v řadě. Naposledy Ostravané prohráli právě s Technology v osmém kole superligy. Plný zisk bodů by posunul Vítkovice na druhou pozici tabulky, Středočeši by pak díky úspěchu poskočily na první místo. Minimálně do pondělní dohrávky mezi Bohemians a Spartou.

Důležité utkání pod pásmem play-off čeká Pardubice a Brno. A to na výjezdním střetnutí v Chrudimi. Hráči Sokola v pátek utekli porážce, když v závěru vyrovnali a zvítězili v prodloužení. Bulldogs naopak podlehli Liberci a dovolili Pardubicím, aby se dotáhly jediný bod pod ně. Následující vzájemný duel proto rozhodne, kdo se přiblíží nejlepší osmičce týmů.

FBC Ostrava si chce upevnit sedmou příčku proti dvanácté České Lípě. Předchozí zápas měl ale velmi dramatický průběh a Severočeši z něj získali aspoň bod. Z poslední pozice tabulky pak zkusí Znojmo herně potrápit Liberec v prostředí moderní Home Credit Arény. Minulou porážku chce napravit Tatran, jehož čeká odveta s Královskými Vinohrady. Florbalisté SKV totiž poprvé v sezóně uspěli 8:5. Nyní oba celky dělí patnáct bodů a Střešovice mohou rozdíl ještě prohloubit.

Chodov se stále snaží dohnat top tři mužstva soutěže. Jeho soupeřem budou osmé Otrokovice, které potřebují vyhrát, aby si pojistily náskok před nejbližšími protivníky v pořadí. Utkání tak výrazně ovlivní boj o play-off.


Program 16. kola Tipsport Superligy

17.00   Technology Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice online / video

17.00   Sokol Pardubice – Bulldogs Brno online / video

17.00   FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA online / video

18.00   FBC Liberec – TJ Znojmo LAUFEN CZ online / video

18.00   Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – FAT PIPE FLORBAL CHODOV online / video

18.30   TJ Sokol Královské Vinohrady – Tatran Teka Střešovice online / video

Tabulka soutěže
Obrázek