{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

VÍTKOVICE CHTĚJÍ V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ ZVÍTĚZIT. OVLÁDNOU SUPERFINÁLE?

Obrázek ke článku
13. 4. 2019

Repríza loňského Superfinále je tady! Už za několik hodin odstartuje vrchol letošní sezony, při němž tisíce fanoušků uvidí v akci florbalisty Vítkovic a Mladé Boleslavi. Technologové po premiérovém titulu chtějí první příčku obhájit, rytíři naopak mají motivaci získat trofej "doma". Nenechte si poslední zápas sezony ujít!

Od půl páté odpoledne proti sobě nastoupí aktuálně nejlepší týmy mužské Tipsport Superligy. Mladá Boleslav dorazila do Ostravy s předstihem a ještě si zatrénovala v ČPP Aréně, kde proběhly jedny z posledních příprav na veledůležitých šedesát minut hry proti Vítkovicím. Ty si jsou vědomy toho, že možnost získat titul mistrů České republiky v Ostravě se už nemusí opakovat a svěřenci Pavla Bruse hodlají na hřišti odevzdat více než maximum svých sil.

Při ohlédnutí na Superfinále 2018 si vítkovičtí florbalisté musí dávat pozor na střely ze středu hřiště, odkud jejich protivníci skórovali hned čtyřikrát. Technologové si taktéž vytvořili více střeleckých pozic a to zejména během prvních dvaceti minut. Vítkovice byly velmi efektivní v početní výhodě, avšak nesmí nechat vyniknout dvojici Krzyžanek – Curney, která patřila k nejlepším v rámci bilance územní a střelecké převahy.

Otazník visí nad nástupem obou kapitánů do utkání. Petra Novotného i Tomáše Sladkého doprovázely zdravotní komplikace, a tak bude zajímavé sledovat, jestli se zkušení lídři aktivně zapojí a střetnou se na hřišti. „Určitě se projdu kolem hřiště. To, jestli mne tam Pavel pustí, záleží hlavně na tom, jak se učeše,“ vtipkoval na páteční tiskové konferenci kapitán Vítkovic.

Tabulka soutěže
Obrázek