{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICE DÁL VLÁDNOU OSTRAVĚ, VYHRÁLY I V DRUHÉM DERBY

Obrázek ke článku
20. 11. 2018

Čtrnáctý kolem odstartovala druhá polovina základní části nejvyšší české soutěže. Na programu nechybělo ani televizní utkání s třaskavou náplní, mezi prvními odvetami florbaloví fanoušci sledovali ostravské derby. V druhé letošní bitvě o moravskoslezskou metropoli opět dominovaly Vítkovice.

4 : 7
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:31:03:4 -:-
Branky: 22. Václav Jurdzin, 53. Michal Sládek, 59. Jiří Juhaňák, 60. Dominik Eichner - 6. Lukáš Hájek, 12. Adam Delong, 15. Josef Rýpar, 47. Lukáš Hájek, 50. Tomáš Sladký, 50. Marek Bräuer, 56. Jan Jastřembský

V televizní bitvě ostravského FBC a jejich městských rivalů z Vítkovic opět dominoval vicemistr z minulé sezóny a ani na „nedomácí“ půdě ČPP Arény bitvu o Ostravu nepodcenil. Rozhodl především náskok, který si Vítkovice vytvořily v první části, v dalším průběhu utkání už totiž „domácí“ FBC dokázalo alespoň brankově držet krok.

Branky FBC však přišly příliš pozdě na to, aby ohrozily významné vítkovické vedení, které se aktuálně druhý tým tabulky vybudoval i díky vydařené pětiminutovce v poslední části, během níž potrestal obě vyloučení soupeřů. Na druhé straně se ostravskému FBC podařilo zužitkovat až třetí početní výhodu, kterou si v tomto utkání vybojovali, a to navíc až v úplném závěru utkání.

V utkání se představila i čtveřice reprezentantů čerstvě nominovaných na domácí šampionát, mezi nimi i dva naprostí mistrovští nováčci Josef Rýpar na straně Vítkovic a Jiří Bauer za FBC. Oba svůj tým bodově táhli, Bauer však proti sobě měl výzvu v podobě další reprezentační opory, v brance Vítkovic nechyběl Lukáš Souček. Dařilo se i čtvrtému členovy ostravské enklávy v národním týmu, Adamu Delongovi. Pro oba celky to bylo poslední ligový zápas před dlouhou reprezentační pauzou, kterou Vítkovice přečkají v pohodlí průběžných medailových pozic Superligy, zatímco Ostravané se budou muset mít na pozoru před dotírajícími Bulldogs a Panthers.

Tabulka soutěže

Obrázek