​​​​​​​

VÍTKOVICE DOMA PORAZILY TATRAN A POSTUPUJÍ DO SEMIFINÁLE

12. 3. 2019

Velice vyrovnané 5. čtvrtfinálové utkání zhlédly téměř čtyři stovky diváků ve SC Dubina. Domácí si vypracovali hodně slibný třígólový náskok, který ovšem Tatran během necelých deseti minut smazal. O vítězství Vítkovic rozhodl necelé dvě minuty před koncem Jakub Hubálek, který tak zajistil modrobílým postup do semifinále Tipsport Superligy.

6 : 4
2:11:03:3 -:-
Branky: 9. Adam Delong, 11. Jiří Besta, 27. Lukáš Řezanina, 43. Marek Bräuer, 59. Jakub Hubálek, 60. Jakub Hubálek - 12. Marek Beneš, 45. Pavel Sládeček, 46. Marek Beneš, 54. Filip Langer

Do pátého čtvrtfinálového klání vstoupili lépe domácí florbalisté, kteří již v deváté minutě využili zaváhání Tatranu v rozehrávce. Jiří Besta předložil míček před prázdnou bránu Adamu Delongovi, který měl již jednoduchou práci. O necelé dvě minuty později se prosadil sám Jiří Besta. Mladý obránce ve službách Vítkovic natáhl ke střele od levého mantinelu a vymetl všechny pavučinky v bráně Michala Rebra. Poté si však vzala slovo první lajna hostů. Filip Langer našel před bránou Marka Beneše, který se svým projektilem do horního růžku nemýlil. Po první dvacetiminutovce tak měli blíže k vítězství domácí, kteří vedli 2:1. V prostřední pasáži zápasu byli nejvíce vidět oba brankáři. Lukáš Souček i Michal Rebro předváděli jeden lepší zákrok než druhý a i z tohoto důvodu padla ve druhé třetině pouze jedna jediná branka. Josef Rýpar našel na ose hřiště osamoceného Lukáše Řezaninu, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Michal Rebro měl zakrytý výhled a Vítkovice se tak dostaly opět do dvougólového trháku. Ve druhé třetině se nic jiného nestalo a oba týmy tak odcházely do šatny za stavu 3:1. Když se v úvodu závěrečné dvacetiminutovky prosadil Marek Bräuer, tak se zdálo, že Vítkovice jsou už jednou nohou v semifinále, ale ani třígólový náskok domácím nestačil. Pavel Sládeček se s míčkem prodral po pravém mantinelu a svou střelou velice překvapil Lukáše Součka. Tomu balónek propadl kolem bližší tyčky až do branky a český reprezentační gólman rozhodně nemohl mít čisté svědomí. Přesně o minutu později se navíc z rychlého protiútoku prosadil podruhé v zápase Marek Beneš a rázem to bylo už pouze o jednu branku. Tatran se dostal více do hry a Vítkovice najednou začaly tahat za kratší konec provazu. Necelých sedm minut před třetí sirénou dostal až trestuhodně moc prostoru mladý talent Filip Langer, který svým projektilem pod horní tyčku vyrovnal. Už se zdálo, že páté čtvrtfinálové utkání dojde do prodloužení, ale s tím se nechtěl smířit Jiří Besta, který křižnou přihrávkou našel volného Jakuba Hubálka, který střelou z první rozradostnil ostravskou Dubinu. Tatran poté ještě zkoušel hru bez brankáře, ale místo vyrovnání přišla pojistka z hokejky Jakuba Hubálka. Vítkovický obránce tak vstřelil během posledních dvou minut dva nesmírně důležité góly a poslal tak domácí do semifinále Tipsport Superligy.