VÍTKOVICE PO PRODLOUŽENÍ SLAVÍ POSTUP DO SUPERFINÁLE

10. 4. 2018

Rozhodnuto. V sérii mezi Chodovem a Vítkovicemi se nerozhodl třetí zápas v řadě v základní hrací době, domácí florbalisté dlouho tahali za delší konec a byli blízko dalšímu prodloužení série. Jenže Vítkovice minutu před koncem srovnaly a následně rozhodly o svém postupu do Superfinále v prodloužení. Je tak jasné, že Chodov třetí titul v řadě nezíská.

4 : 5p
3:11:10:2 0:1
Branky: 12. Tom Ondrušek, 15. Tom Ondrušek, 19. Michal Podhráský, 35. Tomáš Sýkora - 4. Lukáš Hrubý, 5. Josef Rýpar, 30. Jakub Hubálek, 46. Lukáš Řezanina, 60. Josef Rýpar, 64. Lukáš Hájek

Chodov měl opět před zápasem nůž na krku, zápas začal hodně zostra, když již ve 4. minutě bylo nařízeno trestné střílení. To však Lukáš Hrubý po faulu Pražana neproměnil, dlouho se ale na změnu skóre nečekalo, o minutu později využil přesilovku trefou od levého mantinelu na bližší tyč Josef Rýpar – 0:1. Ve 12. minutě Chodov aktivním napadáním vybojoval míček v útočném rohu, rychlou souhru zakončoval ze středu hřiště do pravého horního rohu branky Tom Ondrušek – 1:1. Sladký měl nejprve slibnou šanci, jenže ihned poté fauloval, což Chodov potrestal a otočil skóre ve svůj prospěch. Tom Ondrušek se s tím nepáral a po nahrávce od Sýkory propálil Součka z velké dálky k levé tyči – 2:1. Další přesilová hra Chodova v první části znamenala další branku, na levé straně zůstal volný Michal Podhráský, jehož našel křižnou přihrávkou Sýkora, a z první se nemýlil – 3:1.

Na další změnu skóre se čekalo do poloviny utkání, když se k odraženému míčku dostal Jakub Hubálek, jenž překonal Baráka z nulového úhlu, když poslal míček na zadní tyč – 3:2. Vítkovice mohly srovnat, Baráka však zachránila branková konstrukce. Půl minuty na to se Chodov dostal do rychlého brejku, Ondrušek vylákal Součka z branky a po jeho zadovce už měl Tomáš Sýkora lehkou práci – 4:2.

Vítkovičtí se opět dotáhli na rozdíl jediné trefy ve 46. minutě, kdy Barák vyrazil bekhendový pokus Hájka před sebe a pohotově v předbrankovém prostoru dorážel Lukáš Řezanina – 4:3. Na obou stranách předváděli brankáři parádní zákroky, Chodov mohl vstřelit rozhodující branku šest minut před koncem v přesilovce, tu však nevyužil. Vítkovice se dlouho nemohly dostat do tlaku, což se jim nakonec ale povedlo, soupeřovy hráče drželi dlouho na hrací ploše, čehož po rychlé souhře využil střelou z levé strany do odkryté části branky Josef Rýpar – 4:4.

V prodloužení se ani jeden z celků neotálel a hned v úvodu bylo k vidění několik velice zajímavých šancí. Největší měl Plíhal, který však tváří v tvář na Součka nevyzrál. Rozuzlení přišlo ve čtvrté minutě prodloužení, parádní ránu z pravé strany do bližšího horního rohu branky předvedl Lukáš Hájek, který tak poslal Vítkovice do Superfinále – 4:5.