{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICE PRO ČTVRTFINÁLE SÁHLY PO OTROKOVICÍCH

Obrázek ke článku
4. 3. 2020

Základní část je již minulostí, první osmička se nyní usilovně soustředí na play-off, které startuje za pár dní. Jednou ze čtvrtfinálových dvojic tvoří Vítkovice s Otrokovicemi. Jak to vypadá v obou táborech a co by mohlo na hřišti rozhodnout?

Mladoboleslavští florbalisté si vzali jako první Vinohrady, a tak Vítkovice byly odkázány na volbu z trojice Bohemians, Tatran nebo Otrokovice. „Otrokovice byly relativně jasná volba ať už pohledem hráčů či realizačního týmu. Velmi si na ně věříme a známe naše schopnosti,“ komentuje výběr Pavel Brus. Rytíři v základní části prohráli pouze pětkrát, avšak jedna porážka byla právě proti Panthers. „Čekali jsme, koho si vybere Mladá Boleslav, poté jsme si byli téměř jistí, že si nás vyberou Vítkovice, takže překvapeni nejsme,“ zní z Otrokovic.

Rozdílný faktor mohou být přesilové hry a oslabení. V nich jasně vládnou Vítkovice, které zužitkovaly 47,7 % početních převah a ubránili lehce přes sedmdesát procent oslabení. Panteři v přesilovkách nebyli tolik efektivní, když využili každou čtvrtou. „Je nám jasné, že se Otrokovice nahecují, nemají co ztratit. Půjdou do toho naplno a přesně to chceme,“ tvrdí trenér vítkovického A-týmu.

Černá série Otrokovic

„Závěr se nám nepovedl. Taková šňůra porážek určitě nikomu dobrou psychiku nedá. Musíme se vrátit k důsledné obraně a využívat šance. Dělali jsme mnoho chyb v útočné části a soupeři z toho trestali. Musíme se koncentrovat ve všech částech zápasu,“ popisuje recept na prolomení otrokovického trápení Michal Kvapil. „Máme vyrovnané oba brankáře, na které se spoléháme a víme, že nás podrží,“ vyznává důvěru strážcům svatyně.

V maskách budou připraveni Lukáš Souček s Petrem Gurkovským, kteří se umístili svou úspěšností zákroků v TOP5 mezi gólmany. Na druhé straně dostávají příležitost Radovan Michajlovič s Kevinem Majrichem.

Vítkovice se mohou spolehnout na pravidelný bodový přísun Lukáše Hájka, který v letošní sezoně nasbíral devětačtyřicet bodů za 30 gólů a 19 asistencí. Svou produktivitou hýří také Marek Bräuer, Jiří Besta a Josef Rýpar. Všichni tři překročili hranici třiceti bodů. Statistiky panterů vedou bývalí hráči z Ostravy, kteří se usadili v otrokovické sestavě. Exvítkovického Lukáše Pešata s bilancí čtyřiceti kanadských bodů doplňuje Ladislav Gál a Filip Hrabal.

„Dlouhodobě zranění jsou Tomáš Sladký s Janem Jastřembským, nějaké šrámy máme, ale to má každý tým. Dlouho byl zraněný Hubálek s Delongem, avšak jsme do sestavy zakomponovali hodně nových jmen,“ hodnotí zdravotní stav svého kádru Brus. „My máme také pár zraněných či nemocných, nicméně věříme, že aspoň část bude připravena bojovat,“ dodává z druhé strany Kvapil.

Vítkovice mají jednoznačný cíl. Láká je získat titul v pražské O2 areně a navázat tak na úspěšný loňský rok. „Je před námi play-off. Musíme zapomenout na porážky a připravit se na soupeře,“ zakončuje vůdce otrokovické kabiny.

Program utkání série Vítkovice – Otrokovice

Sobota 7. března - 17:00 - SC Dubina, Ostrava

Neděle 8. března - 17:00 - SC Dubina, Ostrava

Sobota 14. března - Otrokovice

Neděle 15. března - Otrokovice

Tabulka soutěže

Obrázek