​​

VÍTKOVICE ROZSTŘÍLELY ČESKOU LÍPU, ZNOJMO OTOČILO ZÁPAS S VINOHRADY

22. 12. 2018

Superligové týmy šly naposledy před Vánocemi do akce. V 17. kole soutěže prohrála podruhé v řadě Sparta Praha, která tentokrát nestačila na Tatran. Páteční School Match ovládla Mladá Boleslav na hřišti Bohemians. Velmi dramatický souboj pak nakonec urval ve svůj prospěch Liberec, když přetlačil Pardubice. V neděli slavily Otrokovice porážku Brna, Znojmo vybojovalo důležitou výhru v prodloužení nad Vinohrady. Vítkovice deklasovaly Českou Lípu a Chodov si poradil s Ostravou.

Čtvrteční předehrávku 17. kola ovládly Střešovice na úkor Sparty. Florbalisté Tatranu získali klíčový náskok 3:0 již během úvodní části hry, v níž byli efektivnějším týmem. V polovině utkání byl rozdíl již čtyřbrankový, ale Sparta trefami Ondřeje Svatoše a Roberta Košira snížila na 2:4. Střešovice ale obrat nedovolily a bylo rozhodnuto. Hned tři asistence zaznamenal Filip Langer a podílel se na tom, že Sparta utrpěla druhou porážku za sebou.

Již tradiční School Match, který se konal v pátek dopoledne, uspořádali Bohemians. A jejich soupeřem se stalo Technology Mladá Boleslav. Středočeské mužstvo dokonale zvládlo první třetinu 4:0 a podobným způsobem pokračovalo i po zbytek zápasu. Celkově si Boleslav poradila s domácími hráči 12:6 a posiluje svoji pozici na prvním místě superligy.

Napínavou přetahovanou přinesl duel Pardubice–Liberec. Oba týmy se několikrát vyměnily ve vedení a nebylo jasné, kdo nakonec zvítězí. Ve třetí třetině to už vypadalo na úspěch Liberce za tři body, ale Sokol ztrátu dohnal a v 59. minutě vyrovnal na 8:8 Patrik Petr. Muselo tak rozhodnout až prodloužení, ve kterém se trefil za Severočechy Prokop Ferdan.

Televizní souboj dvou týmů bojujících na hraně postupu do play off začal lépe pro Otrokovice, které se ujaly vedení přesilovkovou trefou, Brno ale ještě v 1. třetině také skórovalo z početní výhody. V polovině duelu vrátil vedení na stranu hostů Kvapil. Na góly nejbohatší byla třetí část, v níž Panthers čtyřmi góly navýšili své vedení a ziskem tří bodů se bodově dotáhli na Brno, navíc ho v tabulce přeskočili díky lepšímu skóre.

Pořádnou vánoční nadílku si odvezla z Ostravy Česká Lípa, která inkasovala od Vítkovic šestnáct branek. O vítězi duelu bylo pomalu rozhodnuto po dvaceti minutách, kdy domácí vedli 6:0. Česká Lípa se i přesto nevzdala a ve druhé periodě zmírnila skóre na 9:4, třetí část už ale znovu opanovaly Vítkovice. V jejich dresu zažil povedený večer Jan Jastřembský, který zaznamenal hattrick a čtyři gólové nahrávky.

Nezaváhal ani další tým z první čtyřky, Chodov si na domácí půdě poradil s Ostravou, ta tak nedokázala navázat na cenný pohárový skalp Vítkovic a v Tipsport Superlize prohrála popáté v řadě. Ostravanům se nepovedl vstup do utkání a po dvanácti minutách hry prohrávali 3:0. Ve 27. minutě už bylo srovnáno na 3:3, ale Chodov ještě do konce druhé třetiny odskočil na rozdíl dvou branek a ve třetí třetiny už si vedení pohlídal.

Znojmo v rámci 17. kola hostilo Královské Vinohrady, došlo tak na souboj posledních dvou týmů tabulky. I druhé letošní vzájemné střetnutí těchto dvou klubů skončilo těsným výsledkem. Znojmo celý zápas dotahovalo, poslední srovnání na 4:4 přišlo až osm vteřin před koncem základní hrací doby. To ale očividně domácí florbalisty nakoplo, jelikož následně rozhodli o zisku bodu navíc v prodloužení, tím se dotáhli na svého soupeře v tabulce na rozdíl čtyř bodů.