VÍTKOVICE SI POJISTILY PRVNÍ MÍSTO, BULLDOGS PŘIŠLI O BODY V OTROKOVICÍCH

7. 10. 2017

Dosavadní lídr upevnil postavení na čele. Vítkovice porazily v sedmém kole Tipsport Superligy Českou Lípu a vytvořily si dobrou výchozí pozici do dalších zápasů. Bulldogs naopak podlehli rivalovi z Otrokovic a jsou dvanáctí.

Florbalisté pražské Sparty bodovali potřetí z posledních čtyř utkání. Tentokrát výsledkově uspěli na půdě FBC Ostrava. Duel byl čtyřicet minut vyrovnaný, nicméně třetí třetinu zvládli hosté 5:0 a celkově zvítězili 8:3. „Konečně jsme předvedli poměrně kvalitní práci při bránění,“ vyzdvihl trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Vítkovice potvrdily umístění na první příčce Tipsport Superligy. I přes herní komplikace získaly plný počet bodů po výhře 6:3 nad Českou Lípou. Rozhodující góly však Ostravané zaznamenali až v závěrečných osmi minutách střetnutí.

Pokles formy neukončili Brňané ani v jihomoravském derby proti Otrokovicím. Panthers se dostali do výrazného vedení především díky pěti trefám z druhého dějství. „Herně bylo dobrých zhruba 40 minut. Ve zbylém čase jsme soupeři branky doslova darovali,“ mrzelo kouče Bulldogs Jana Kadlece. Důležitým hráčem domácího celku byl se třemi zásahy Petr Kittel.

Vynikajícím individuálním výkonem se prezentoval David Šimek. Ten se čtyřmi góly a dvěma asistencemi podílel na všech brankách Bohemians proti Liberci. Pražský tým si tímto vítězstvím upevňuje šestou pozici tabulky.