​​​​

VÍTKOVICE SI PORADILY S TATRANEM, VÝHRU MAJÍ TAKÉ BOHEMIANS A OTROKOVICE

1. 12. 2019

V nedělních duelech 14. kola Superligy uspěli úřadující mistři z Vítkovic na hřišti Tatranu 9:6, výhru řídil zejména pětigólový Lukáš Hájek. Bohemians po vyrovnaném duelu nakonec zvítězili 7:3 nad Českou Lípou, v posledním utkání přehrály Otrokovice Ostravu 8:3.

Velmi atraktivní duel ve vysokém tempu se odehrál ve střešovické Stodole, kde na sebe narazili domácí florbalisté a hráči Vítkovic. Hostující celek si vždy vybudoval náskok, který posléze Tatran musel dotahovat. Jako klíčové se ukázaly branky Jana Šebesty na 4:1 a Lukáše Hájka na 5:3 a 8:4. Střešovickým hráčům k vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře v posledních minutách, kdy sice dvakrát dokázali skórovat, ale i jednu branku obdržet a na vítkovickém vítězství 9:6 to tak již nic nezměnilo. Nejvíce bodů si připsal Lukáš Hájek (5+1).

Utkání mezi Bohemians a Českou Lípou nabídlo vyrovnanou bitvu. Třikrát šli do vedení florbalisté v zelenobílých dresech, ale na všechny tyto trefy dokázali českolipští odpovědět. Rozdílová branka na 4:3 padla až v průběhu třetí části, kdy ve vlastním oslabení proměnil rychlý únik Filip Forman po nahrávce Patrika Šebka. Během posledních dvou minut navíc hráči Bohemians dokázali využít otevřenější obranu soupeře a následnou českolipskou hru bez brankáře, přidali další tři góly a utkání tak skončilo 7:3.

V zápase mezi Otrokovicemi a Ostravou za celou první třetinu napadla ani jedna branka. Téměř ihned po začátku té druhé ale otevřel skóre otrokovický Lukáš Kvapil a od tohoto zásahu Otrokovice vedení nepustily. Ostravští florbalisté dokázali převzít otěže zápasu pouze při brankách na 2:5 a 3:5, na které však zanedlouho otrokovičtí odpověděli trefou Ladislava Gála. Ostravští se přesto nevzdávali a po oddechovém čase zkusili i oni hru bez brankáře, to se jim nevyplatilo a obdrželi další dvě branky. Otrokovice si tedy připsaly plný bodový zisk za výhru 8:3.