{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICKÝ DUCH ZŮSTÁVÁ. A CÍLEM JE TITUL, ZDŮRAZŇUJE SLADKÝ

Obrázek ke článku
9. 9. 2020

Rytíři netrpělivě vyhlíží novou sezonu, ve které mají opět ty nejvyšší cíle. Po nedohraném posledním ročníku je chuť k obhajobě titulu ještě silnější. Vítkovice vyhrály turnaj Czech Open a na stejné vlně by chtěly pokračovat také v Livesport Superlize. 

Vítkovický tábor v uplynulé sezoně šlapal velmi dobře. Ze šestadvaceti utkání dokázal vyjít vítězně hned v jednadvaceti případech, což stačilo na druhou příčku a celkový zisk 63 bodů. Společně s pražským Chodovem to byl zároveň nejméně trestaný tým, tudíž disciplína rytířům rozhodně nechybí. Ubránili navíc více než 70 % početních výhod soupeře.

Během sezony přišel výpadek v pátém kole, kdy svěřenci Pavla Bruse nestačili na Black Angels. Tehdejší nováček nejvyšší soutěže jim uštědřil porážku 5:6, čímž si připsal jeden ze svých velmi cenných skalpů. Vítkovická družina ztratila bod ještě v České Lípě nebo Otrokovicích. Hlavním tahounem mužstva byl Lukáš Hájek, jemuž náležela první pozice v týmovém bodování, když si během základní části připsal 49 kanadských bodů. Dobrou sezonu zažili také Marek Bräuer, mladík Jiří Besta nebo Josef Rýpar, jenž v tuto chvíli už obléká dres Linköpingu.

Po Poháru mistrů přišly Vítkovice o kapitána Tomáše Sladkého, kterého vyřadilo ze hry zranění. „Vracím se zpět do tréninkového režimu po operaci kýly a velmi se těším na začátek sezony,“ hlásí zkušený útočník. Vítkovice posílí v nadcházející sezoně Marek Matejčík a jeho jmenovec Švajný, kteří se vrací z angažmá v Chodově. O pozici mezi třemi tyčemi bojuje Michal Bartoň a od městského rivala FBC Ostrava dorazil Matyáš Šindler.

Celek z Dubiny se však musel vypořádat hned s několika odchody. Mladíci Lukáš Herblich a Kryštof Malina zamířili na hostování do FBC Ostrava, Petr Gurkovský s Lukášem Hrubým do prvoligového Slovanu a slovenský reprezentant Lukáš Řezanina ohlásil návrat do Košic. „Obměnilo se pár hráčů, ale já si myslím, že ten vítkovický duch je pořád stejný. S ohledem na nedohranou minulou sezonu jsme si stanovili jasný cíl, kterou je obhajoba titulu,“ říká odhodlaně Tomáš Sladký.

Změny v kádru

Příchody: Marek Matejčík, Marek Švajný (oba Florbal Chodov), Michal Bartoň (Gullivers Brno), Matyáš Šindler (FBC Ostrava)
Odchody: Lukáš Herblich, Kryštof Malina (oba FBC Ostrava, hostování), Petr Gurkovský, Lukáš Hrubý (oba Slovan Havířov), Josef Rýpar (Linköping), Lukáš Řezanina (ATU Košice)

Jak se dařilo vítkovickému kapitánovi Tomáši Sladkému v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek