{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VOJTĚCH BAGIN: JSME V SITUACI, KDY MUSÍME BODOVAT S KAŽDÝM

Obrázek ke článku
16. 2. 2017

Obstarávají jedno z největších překvapení letošní sezóny. Pražští Bohemians ale místo původních plánů na první čtyřku se musí nyní strachovat, aby do play-off vůbec postoupili. Od konce října totiž vyhráli pouze dvakrát, což se ukázalo i na umístění v tabulce, kde jsou svěřenci Michala Jedličky osmí pouze o skóre před Libercem. Jedna z opor týmu Vojtěch Bagin ví, že v posledních dvou kolech bude každý bod důležitý.  ​​​

Další porážka. Situace už začíná být vážná. Čím to je, že v poslední době nevypadáte dobře?
Když bych to věděl, tak bych to možná dokázal vysvětlit. Aktuální situace není vůbec dobrá. Zbývají nám tři zápasy a musíme se vzchopit. Udělat maximum bodů co půjde a dostat se do play-off.

V poslední době jste ale spíš body ztráceli. Jak moc vám zkomplikovaly vaše postavení duely proti Spartě a Liberci?
Zápasy se Spartou a Libercem byly pro nás jednoznačně ztráty. Jsme v situaci, kdy musíme bodovat s každým.

Doposud jste jediný tým, který připravil o body Mladou Boleslav. Nyní je ale spíš ztrácíte …
Je to tak. Možná by bylo lepší, kdybychom s ní prohráli a udělali body se soupeři, se kterými jsme měli bodovat. Nedokážu si to vysvětlit. Nejednalo se pouze o zápasy s Libercem a Spartou. Jde o dlouhodobější věc, protože jsme prohráli dříve s Otrokovicemi a Ostravou. V obou případech se jednalo o dobře rozehraná utkání, ale už tam jsme si nebyli schopni říct příčiny porážek a poučit se z nich. Možná už od začátku sezóny něco nesedlo.

Odráží se vaše aktuální rozpoložení nějak na tréninku?
Tam jsme právě v pohodě a všechno funguje a najednou přijde zápas a vše se zlomí. Nic nevychází. Často se netrefujeme o milimetry. Například Tatran nám dal pět gólů z dorážek a my žádný. Je to i o štěstí. Nevím, zda tam děláme něco štěstí.

Jedná se pouze o štěstí nebo i nervozitu?
Nejde ani tak o štěstí. Neříkám, že nám chybí, ale spíš nás sráží. Člověk dá přihrávku a trefí špičku boty soupeře a následně z toho vznikne brejk. Když by ji dal o tři milimetry vedle, tak bychom dali gól.

Hokejisté často říkají, že jim z psychické deky často pomáhá vydřené vítězství. Je to i váš případ?
Jinak už snad ani vyhrát nemůžeme. Zápasy nyní musíme ubojovat a ne jít do nich s tím, že soupeře přehrajeme na krásu a zvítězíme 10:4.

Martin Kisugite dříve řekl, že často kombinujete do prázdné brány. Není na čase změnit něco v tomhle směru?
Neodsuzoval bych to. Střílet je potřeba, ale když má člověk před sebou postaveného soupeře a vidí lépe postaveného spoluhráče, tak proč mu nenahrát? To už je potom otázka, jak ji kdo vyhodnotí.

Na co se musíte zaměřit, abyste špatné období ukončili?
Produktivitu. Více se soustředit na útok, rychlý přechod, zlepšit defenzívu a rozebrat si chyby na videu, abychom zjistili, co děláme špatně?

Jak vidíte vaše šance na play-off?
Nevím. Máme mírný náskok a třeba nám pomůžou body s Boleslaví. Máme navíc soupeře, s kterým můžeme bodovat.  Šance je vždy a budeme bojovat až do posledního kola.

Tabulka soutěže
Obrázek