​​​​

VÝJEZDNÍ UTKÁNÍ ZVLÁDLA SPARTA, HATTRICK VYHRÁL PRVNÍ ZÁPAS V SUPERLIZE

20. 10. 2019

O víkendu se konaly duely sedmého kola Superligy florbalu. Z výjezdního souboje vyšla vítězně Sparta, která porazila Pardubice. Historicky první úspěch v nejvyšší soutěži slavil Hattrick Brno nad Bohemians. Odehrály se však i další zajímavé zápasy.

V sobotu se uskutečnilo jediné utkání, a to mezi Black Angels a Ostravou. Hostům se dařilo hlavně v první třetině, kterou ovládli vysoko 4:0. Pražané se potom na soupeře už nedotáhli, i když prostřední dějství vyhráli 2:0 a těsně před koncem ještě snižovali dvěma góly. V součtu ale podlehli svému protivníkovi 4:7.

Výjezdní zápas v Kutné Hoře uspořádala Sparta, jež tam přivítala Pardubice. Nejdříve vedli pražští florbalisté, kteří si v úvodní dvacetiminutovce vytvořili náskok 2:0. Zhruba do poloviny utkání však zkompletovaly obrat Pardubice díky třem trefám za sebou. Postupem času se skóre opět přiklonilo na stranu „domácích“, protože si vystříleli výhru 6:3. „Po celý zápas jsme byli ospalí a neměli jsme dostatečnou kvalitu v útočné fázi. I kvůli velkému množství ztrát byl výsledek až do konce na vážkách,“ řekl trenér sparťanů Radek Skalička. ACEMA tak zůstane minimálně do pondělí na čele tabulky.

Díky úspěšné první části v Otrokovicích si nachystal slibný náskok Liberec. Panthers pak sice dvakrát snížili na kontaktní rozdíl, ale Severočechy už nedohnali. Hosté zvítězili 9:5 a zatím jim patří poslední místo mezi postupovou osmičkou do play-off. Historicky první výhru v superlize si připsal Hattrick Brno, který obrátil proti Bohemians z 1:4 na 5:4 po prodloužení. Domácí hráči dali čtyři branky ve třetí třetině a rozhodující gól si připravil Martin Nagy.

Těžkou práci měl domácí Chodov proti České Lípě. Po čtyřiceti minutách prohrával 1:3 a všechnu naději vkládal do posledního dějství. V něm tým z Jižního Města nastřílel čtyři góly a zabránil překvapivé porážce. „První dvě třetiny jsme předvedli málo a do zatažené obrany soupeře jsme si moc šancí nevypracovali. Nicméně ve třetí části jsme Lípu zmáčkli a zaslouženě jsme zápas otočili,“ přiblížil průběh trenér Chodova David Podhráský.