{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

Z TIPSPORT SUPERLIGY SESTUPUJE ZNOJMO, DO BARÁŽE JDOU BULLDOGS

Obrázek ke článku
13. 4. 2019

​Play-down Tipsport Superligy mělo dramatickou koncovku. Série mezi Bulldogs a Znojmem dospěla až k sedmému utkání, které doma zvládli Brňané 10:5. Díky tomu si zahrají baráž o nejvyšší soutěž s městským rivalem. Znojmo pak přímo sestupuje do první ligy mužů.

10 : 5
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:06:22:3 -:-
Branky: 12. Matěj Surkoš, 15. Matěj Surkoš, 22. Adam Konečný, 28. Tomáš Pešek, 30. Michal Pešák, 31. Petr Koláčný, 38. Jan Novotný, 39. Petr Koláčný, 46. Jan Novotný, 54. Antti Jaakkonen - 31. Filip Daberger, 35. Tomáš Kucharič, 48. Tomáš Kucharič, 50. Martin Pánek, 59. Pavel Palát

Bulldogs získali náskok už během první třetiny, kdy využili přesilovku. Trefil se kapitán Matěj Surkoš, jenž brzy přidal i druhý gól. Znojmo čelilo střelecké převaze soupeře, což pokračovalo v prostřední části zápasu. Domácí florbalisté přitom ještě vylepšili proměňování šancí a ujali se náskoku 8:2.

Svěřenci Jana Šťastníka se nevrátili do boje ani ve třetím dějství při hře bez brankáře. Pouze snížili ztrátu a podlehli Brnu výsledkem 5:10. K úspěchu domácích pomohl i obránce Aleš Jakůbek, který naposledy pravidelně nastupoval za A-tým Bulldogs v sezóně 2015/16.

„Nedokážu říct, jestli byl vůbec nějaký rozhodující moment. První a druhá třetina byly špatné. A nakonec i celý zápas,“ vyjádřil se nejlepší hráč utkání na straně Znojma Martin Pánek (1+3). Kvůli této porážce sestupuje jihomoravský tým do první ligy mužů. V ní bude hrát opět po dvou letech.

„Myslím si, že výsledek série pramení z našeho celkového nastavení,“ pokračoval Pánek. Jako klíčový faktor série zmínil situaci, kdy Znojmo doma prohrálo oba duely za stavu 1–1. „Pak jsme se vzchopili, ale v sedmém zápase to opět nebylo tak, jak mělo. Prohráli jsme jenom obranou a souboji,“ přemítal.

Znojmu nestačilo na Brno ani proto, že nenavázalo na své minulé výkony. „Podle loňského play-down s Bulldogs jsme věděli, že jsme, mohu říct, horším týmem. Že musíme dřít a bránit. Přesně tak jsme hráli v úterý i ve čtvrtek a přišla vítězství. Ale dnes… nevím, co to bylo,“ mrzelo Pánka.

S výsledkem play-down mohl být mnohem spokojenější Petr Koláčný. Brněnský florbalista pomohl Bulldogs v rozhodujícím utkání dvěma brankami a asistencí. „Všechna střetnutí byla náročná. V těch šesti předchozích vždy rozhodoval jeden gól, jedna malá chybička. My využili tři chybičky Znojma a stejně to bylo i naopak,“ popsal Koláčný vývoj série. Do posledního duelu se pak šlo s větší bojovností.

„Možná jsme v sedmém zápase makali ještě více než předtím. Samozřejmě hrajeme vždy na maximum, ale tentokrát jsme prostě chtěli a hodně jsem si to užil,“ konstatoval. Brno však mělo namále, když ztratilo slibný náskok 3–1 a z play-down udělalo velké drama. „Kdybychom věděli, proč se to stalo, dopadne série 4–2 nebo 4–1. Bohužel se důvod nyní hledá těžko. Znojmo možná zapnulo na vyšší level. Nakonec opravdu rozhodovaly maličkosti a můžeme chvíli slavit. Aspoň než začne baráž,“ upozornil Koláčný.

Baráž o Tipsport Superligu přinese jedinečnou podívanou. Bulldogs totiž narazí na druhý brněnský klub Hattrick, který nestačil ve finále první ligy na Black Angels. Nejvyšší soutěž proto zůstane v moravské metropoli i příští sezónu. Otázkou zůstává, kdo z tohoto dua si ji zahraje. „Očekávám těžkou sérii. Hattrick se na nás určitě nahecuje více než na jakéhokoliv jiného soupeře. Nedáme jim nic zadarmo a myslím si, že ta série bude parádní,“ těší se Koláčný. Úvodní utkání jsou na programu už příští víkend v hale Bulldogs.

Tabulka soutěže

Obrázek