{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ZAHALKA: KLUCI ODVEDLI MAXIMUM. VELTŠMÍD: BOLKA POTRESTALA NAŠI PASIVITU

Obrázek ke článku
8. 11. 2014

Florbalisté Mladé Boleslavi se vydali na dvoudenní cestu za body do Ostravy. První zastávkou byla domácí hala mistrů z Vítkovic, kde se v dohrávce 5. kola stali prvním katem vítkovických v této sezóně.

Boleslav nemá na poslední zápasy s Vítkovicemi příliš dobré vzpomínky. V loňské semifinálové sérii vedli 2:0 na zápasy, čtyřmi výhrami v řadě si ale ostravští florbalisté vybojovali účast v dubnovém Superfinále. Mladoboleslavský klub má v letošní sezóně rozhodně vyšší ambice, než dojít do semifinále. 

" Pro nás bude klíčové play-off a v semifinále je velká pravděpodobnost, že na Vítkovice opět narazíme. Všichni víme, jak velké problémy s nimi loni Bolka měla, " říká trenér Boleslavi Jan Zahalka. " Chceme aby si kluci věřili, že na Vítkovice umíme hrát." 

Loňští semifinalisté měli výborný vstup do zápasu. Góly Tomáše Chrousta a Curneyho vedli od šesté minuty 2:0. " Připravovali jsme se na to, že chceme mít dobrý začátek, protože když se tady začne prohrávat, je to samozřejmě obrovská výhoda pro domácí. Jejich osobka je velmi nepříjemná. V první třetině jsme se toho vyvarovali, nepouštěli jsme domácí do jejich hry, dobře jsme bránili a když jsme dostali míček, posouvali ho dopředu. Vítkovice neměli šanci se ke své hře dostat a to bylo rozhodující," hodnotí úvod zápasu Jan Zahalka.

Úřadující mistr brzy snížil z přesilovky na jednobrankový rozdíl, ale v dalším průběhu hry narážel na skvělou obranu soupeře a výborného Rytycha v bráně. Hráče Billy Boy ale v zápase srážela dolů vlastní disciplína. Ve 48. minutě za stavu 2:3 z pohledu Boleslavi fauloval Jiří Bouška Lukáše Veltšmída. Po hrubém zákroku přeletěl Veltšmíd přes mantinel, kde zůstal ležet. Bouška za zbytečný faul vyfasovat pětiminutový trest.
" Běžel jsem podél mantinelu do brejku a Jirka mně v té rychlosti nabral, " rozebírá situaci Lukáš Veltšmíd.Nestihl jsem přeskočit mantinel a schytalo to moje stehno. Mohu děkovat bohu, že to nebylo koleno, to bych se s případnými nadějemi na MS mohl rozloučit." Vítkovický rychlík již do hry nezasáhl. 

Během dlouhé přesilovky se vítkovičtí usadili v obranném pásmu hostí. Po šancích Řezaniny a Matejčíka měl Rytych plné ruce práce, ale svoji svatyni uhájil. Z následného brejku v plném počtu zasadili boleslavští domácím rozhodující úder - po přihrávce Pluhaře zvýšil Ondřej Fojta na 2:4!
" Škoda, že kluci nevyužili výhodu 5 minutové přesilové hry. I tenhle fakt nám vzal psychickou sílu zvrátit výsledek," litoval promarněné početní převahy Lukáš Veltšmíd. " Boleslav naopak své šance využila a zápas byl opět o dvě branky."

Zahalka nebyl spokojen s disciplínou svých svěřenců. " Zbytečné pětiminutové vyloučení v momentě, kdy se láme chleba a skóre je o gól je klukovina," zlobil se na hráče mladoboleslavský kouč. " Je to selhání jednotlivce a pokud chceme pomýšlet na lepší umístění v této sezóně, tak si tohle nemůžeme dovolit. Naštěstí jsme oslabení dobře ubránili, kluci odvedli maximum na hranici sebeobětování, Rytych byl v bráně výborný. Jsem rád, že se nám daří v takhle důležitým zápase, jsou to pro kluky cenné zkušenosti. "

Konečný výsledek 2:5 pro hosty zpečetil opět Ondřej Fojta trefou do prázdné branky při vítkovické hře bez brankáře. " Největší příčina prohry je na naší straně. Boleslav skvěle bránila, využívala své šance a my bohužel ne, " litoval Veltšmíd. " Drželi jsme sice míček na svých lopatách, ale nebyli jsme nebezpeční. Pokulhávali jsme na přechodu do útoku. Boleslav je kvalitní tým, který dokázal potrestat naši pasivitu. Chyběla nám střelba, drive do útoku, chtíč po góle...," hledá příčíny prohry vítkovický útočník.

V dresu Boleslavi nastoupili také bývalí hráči Vítkovic, Petr Kološ a Jan Jelínek, kteří přispěli k prohře svého domovského klubu.

" S kluky jsem se moc neradil, kromě jednoho dobrého postřehu od Kološe, ale ten si nechám pro sebe," usmál se Jan Zahalka. " S Tatranem jsem toho proti Vítkovicím odehrál hodně a přesto, že se tady vyměnil trenér i hráči, jejich styl je pořád stejný."

Boleslav čeká v sobotu zápas s FBC Ostrava. " Máme od klubu zajištěné skvělé podmínky, cesta byla v pohodě, je to pro mě spíš takový teambuilding, kluci se sem těšili. Bydlíme v hotelu nejvyšší kvality, kde je o nás dobře postaráno. Kluci si odpočinou, čeká nás dlouhý spánek, pozdní snídaně, oběd, porada a pak jdeme na zápas. Chceme odehrát dvě kvalitní utkání, v sobotu nastoupí další hráči, kteří dnes nehráli a přinesou do hry čerstvou krev," plánuje boleslavský trenér.

Zápas začíná v sobotu od 20h na ČPP Aréně, Vítkovice nastoupí v neděli opět na domácím hřišti proti brněnským Bulldogs, úvodní buly začne v 17,15h.Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek