BOHEMIANS DIRIGOVALI HRU A PORAZILI VINOHRADY O ŠEST GÓLŮ

20. 1. 2021

První vzájemný duel této sezony mezi Bohemians a Vinohrady vyzněl lépe pro mužstvo Michala Jedličky. Zelenobílí si vytvořili tříbrankový náskok již během první třetiny a nezaskočily je ani inkasované góly soupeře, jenž se dotáhl na rozdíl jedné branky. Bohemians zvrátili hrozbu vyrovnání ve třetím dějství, kdy si pojistili své vítězství čtyřmi trefami a za výsledek 10:4 získali do tabulky Livesport Superligy plný počet bodů.

Domácí se dostali do vedení po sedmi minutách hry, kdy přesně zamířil Filip Forman, kterého po pár minutách napodobili Adam Růžek s Matějem Pěničkou. Dva slepené góly, které dělilo pouze devatenáct vteřin zajistily Bohemians tříbrankové vedení a pohodlnější vstup do utkání. V prvních dvaceti minutách se musel Karel Šantora vypořádat hned s dvaceti střeleckými pokusy, přičemž Radovan Michajlovič na druhé straně vytasil pouze čtyři zákroky.

Druhá část zápasu již byla poněkud zajímavější. Přestože Sokol inkasoval počtvrté, herně se zvedl a dokázal odpovědět. Kontaktní gól na 3:4 obstaral Lukáš Gregor, ale společně se spoluhráči již nedokázal skóre srovnat. Po chvilkovém dramatu přišla opět série Bohemians, kteří si vedení již nenechali ohrozit a kráčeli vstříc další superligové výhře.

V posledních dvaceti minutách předvedli další čtyři akce, z nichž vytěžili gól. Branka Jana Fialy v posledních vteřinách základní hrací doby už pouze upravila skóre na konečných 10:4 ve prospěch Bohemians. Celkem čtyři zásahy obstaral Jakub Buršík, jehož statistiky se rozrostly o jeden gól a tři přihrávky. Druhý vzájemný duel sehrají oba celky již v pátek 22. ledna opět od 20. hodiny večerní.

DOHRÁVKA 7. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY
Středa 20. 1.

FbŠ Bohemians - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:4 (branky8. Filip Forman, 12. Adam Růžek, 12. Matěj Pěnička, 22. Matyáš Krebner, 31. Ivan Tomčo, 40. Jakub Šárka, 51. Lukáš Punčochář, 54. Filip Forman, 56. Jakub Buršík, 57. Matyáš Krebner - 23. Jan Fiala, 29. Jan Procházka, 30. Lukáš Gregor, 60. Jan Fiala) VIDEOOHLASY