BOLESLAV VYHRÁLA ZÁKLADNÍ ČÁST, BLECI POPRVÉ DO PLAY-OFF

28. 2. 2021

Po sobotní výhře Ostravy nad Českou Lípou pokračovalo 25. kolo Livesport Superligy pěti nedělními zápasy. Díky vítězství 7:1 nad Tatranem Střešovice se vítězem základní části stala Mladá Boleslav. Poprvé se z play-off může radovat tým Black Angels, který v domácím prostředí přestřílel Otrokovice. Velmi zajímavé duely byly odehrány na palubovkách Královských Vinohrad a Brna - Sparta Praha se v pražském derby radovala až v prodloužení, Hattrick v nejtěsnějším poměru 5:6 podlehl Bohemians. V posledním utkání si Chodov zastřílel proti Pardubicím.

Tahákem nedělního programu byl bezesporu duel mezi první Mladou Boleslaví a třetími Střešovicemi. Domácím stačil zisk jednoho bodu k tomu, aby se stali jistým vítězem základní části. Do vedení je hned na začátku třetí minuty dostal Martin Tokoš. Střešovice držely přívětivé skóre až do poloviny zápasu, ale poté se prosadili dvakrát Jakub Bína a jednou Jan Natov a dali utkání jasný směr. V úvodních minutách třetí třetiny Boleslav navýšila vedení až na 7:0. Čisté konto sebral Lukáši Bauerovi 32 vteřin před koncem Petr Brautferger. Hattrick si v tomto utkání připsal Martin Tokoš.

Trenér domácích Petr Novotný ocenil zlepšený výkon ve druhé třetině, kdy nastoupila jiná Boleslav, než ve třetině první, a utkání převzala do svých rukou. Více než zajištění prezidentského poháru však oceňuje přístup týmu v poslední dvou měsících. „Tyto měsíce byly pro nás strašně složité. Myslím si, že jsme prokázali sílu, fyzickou připravenost a také psychickou odolnost.“, dodává. Podobný pohled na zápas měl i brankář Lukáš Bauer: „V první třetině jsme byli klidní, nechodili jsme do soubojů, ale od druhé třetiny jsme zapnuli a rozhodli zápas. Ve třetí třetině jsme si to už jen dohráli.“

První účast ve vyřazovací bojích mohou slavit pražští Black Angels. Ti sice v utkání proti Otrokovicím dvakrát prohrávali, ale díky pěti brankám v druhé třetině otočili stav utkání na 6:2 a v závěrečné části svůj náskok potvrdili. Díky vítězstvím v posledních čtyřech utkáních, kdy si například připsali skalp Střešovic a Vítkovic, si tak kolo před koncem zajistili osmou postupovou příčku.

Velmi napínavý průběh mělo pražské derby mezi Královskými Vinohrady a Spartou Praha. Domácí se dostali do čtyřbrankového vedení, které však hosté dokázali smazat. Vyrovnávací branku si připsal 29 vteřin před koncem Jakub Kolstrunk. Stejný hráč rozhodl i prodloužení, a to již po třech sekundách.

Další pražský celek Bohemians zavítal na půdu Hattricku Brno. Jihomoravané si až do poloviny duelu drželi vedení, které však v rozmezí 30. a 33. převrátili zelenomodří na svou stranu. Domácím se před koncem druhé třetiny podařilo vyrovnat, ale poslední slovo měl Matyáš Krebner, který zajistil Pražanům tři body. Ve všech brankách domácího celku měl prsty Luděk Ondráček (2+3).

Produktivní souboj zažil Marek Vávra, díky jehož osmi bodům (3+5) přestřílel Chodov pardubické Sokoli 12:4. Neméně úspěšní byli i Petr Majer (2+3) nebo Daniel Eremiáš (3+0).

Livesport Superliga
25. kolo, neděle 28. února

TJ Sokol Královské Vinohrady – ACEMA Sparta Praha 5:6p (10. Zbyněk Stuchlík, 16. Petr Hartman, 18. Oliver Gold, 19. Patrik Chládek, 27. Milan Bína - 1. Jakub Kolstrunk, 30. Josef Juha, 35. Lukáš Ujhelyi, 56. Mikuláš Krbec, 60. Jakub Kolstrunk, 61. Jakub Kolstrunk)

Předvýběr.CZ Florbal MB – Tatran Teka Střešovice 7:1 (3. Martin Tokoš, 28. Jakub Bína, 31. Jakub Bína, 35. Jan Natov, 41. Martin Tokoš, 44. Martin Tokoš, 44. Jiří Curney - 60. Petr Brautferger) OHLASY TRENÉRA A NEJLEPŠÍHO HRÁČE DOMÁCÍHO CELKU, OHLASY TRENÉRA A NEJLEPŠÍHO HRÁČE HOSTUJÍCÍHO CELKU

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – SOKOLI Pardubice 12:4 (5. Jiří Bauer, 13. Tom Ondrušek, 15. Daniel Eremiáš, 18. Petr Majer, 21. Jiří Bauer, 32. Marek Vávra, 32. Tom Ondrušek, 49. Marek Vávra, 50. Marek Vávra, 54. Daniel Eremiáš, 57. Petr Majer, 60. Daniel Eremiáš - 21. Lukáš Kučera, 29. Jan Savický, 33. Matyáš Velc, 34. Přemek Pakosta) OHLASY TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČŮ

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FbŠ Bohemians 5:6 (3. Matěj Kostka, 6. Jakub Procházka, 7. Luděk Ondráček, 14. Luděk Ondráček, 38. Marek Fuchs - 9. Ivan Tomčo, 11. Matěj Pěnička, 24. Filip Forman, 31. Vojtěch Zezulka, 33. Patrik Šebek, 54. Matyáš Krebner) OHLASY TRENÉRA A NEJLEPŠÍHO HRÁČE DOMÁCÍHO CELKUOHLASY TRENÉRA A NEJLEPŠÍHO HRÁČE HOSTUJÍCÍHO CELKU

BLACK ANGELS – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 9:3 (11. Jan Hněvkovský, 27. Vojtěch Novotný, 27. Daniel Ludvík, 32. Jakub Renčín, 38. Matěj Boček, 40. Jakub Boček, 42. Jakub Boček, 47. Jan Kopecký, 49. Jan Hněvkovský - 6. František Vykopal, 26. Tomáš Sovják, 43. Daniels Janis Anis)