{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BOLESLAV ROZHODLA PROMĚNĚNÝM TRESTNÝM STŘÍLENÍM, VÍTĚZÍ 6:1

Obrázek ke článku
22. 2. 2021

Pondělní večer nabídl souboj před televizními kamerami, v němž proti sobě stály dva celky, jež spolu hrály už i o dva dny dříve. Mladá Boleslav zvládla obě utkání vyhrát a v obou shodně inkasovat pouze jeden gól. Pondělní duel neměl tak jednoznačný průběh jako ten sobotní, i tak si však mladoboleslavští florbalisté zvládli dojít pro poklidné vítězství. Spartu porazili 6:1 a protahují tak svou šňůru vítězství již na třiadvacet zápasů.

Pozvolný a opatrný začátek druhého vzájemného duelu mezi Mladou Boleslaví a Spartou narušila v šesté minutě přesilová hra, kterou k dispozici dostali pražští florbalisté. Na mnohými očekávaný souboj mezi nejúspěšnější přesilovkou sezony na jedné straně a nejúspěšnějším oslabením na druhé tak došlo relativně brzy. Své ovoce však nepřinesl, domácí se dostali k jediné nebezpečnější kombinaci, zakončovali však nepřesně.

O deset minut později se situace otočila a právě sparťané byli těmi, kdo se musel bránit. To už na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:0 ve prospěch Boleslavi. Posilněni chutí vstřeleného gólu přidali Mladoboleslavští v početní výhodě branku další – Natov pálil z mezikruží a trefil přesně.

Dvoubrankové vedení si hosté drželi až do času 39:06, kdy se jedovatou střelou na bližší tyč prosadil sparťanský Dominik Beneš. Nelze však říci, že by se jinak v průběhu druhé dvacetiminutovky nic nedělo. Domácí kádr měl totiž hned tři stoprocentní brankové příležitosti. Ve dvou ze tří případů však svěřenci Ondřeje Kašpárka netrefili prázdnou bránu a v tom posledním jejich naději na gól spálil skvělý zákrok Lukáše Bauera. Ten svým hbitým přesunem společně s gepardím skokem dosáhl na míček letící za brankovou čáru.

Třetí perioda tak za stavu 2:1 slibovala napínavý souboj o každý centimetr místa na hřišti. Ten opravdu trval, a to do chvíle, kdy bylo po faulu na Jakuba Bínu nařízeno trestné střílení. To mladoboleslavský útočník proměnil s ledovým klidem a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení.

Sparta se sice snažila skóre změnit, to se jí však nepovedlo a soupeř po sérii dvou branek do prázdné brány a gólovém příspěvku Milana Tomašíka navýšil konečný stav na 6:1. Po sympatickém výkonu tak pražská Sparta s Boleslaví opět prohrává.

DOHRÁVKA 24. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY

Pondělí 22. února

ACEMA Sparta Praha vs. Předvýběr.CZ Florbal MB 1:6 (branky: 40. Dominik Beneš - 11. Milan Tomašík, 19. Jan Natov, 51. Jakub Bína, 57. Martin Tokoš, 58. Milan Tomašík, 58. Tadeáš Chroust) ONLINE | VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

Obrázek