SPARTA ZNOVU TĚSNĚ PADLA, CHODOV ZTRATIL NADĚJNÉ VEDENÍ

2. 5. 2021

Semifinále Livesport Superligy v neděli rozehráli také hráči Mladé Boleslavi a Chodova, kteří se v souboji o první bod v sérii střídali ve vedení. Domácím vstup do duelu vůbec nevyšel, ve druhé periodě však svůj výkon zvedli a v té třetí navíc vývoj zápasu definitivně zlomili na svou stranu. Boleslav tak po výhře 8:5 vede nad Chodovem v sérii 1:0 na zápasy. Vítkovice v sobotu doma urvaly těsnou výhru nad Spartou, o den později na tento výkon navázaly a získaly tak druhý bod v sérii.

Mladé Boleslavi vstup do prvního semifinálového duelu vůbec nevyšel. Pomalejší pohyb a nepřesné nahrávky znemožňovaly mladoboleslavským hráčům ohrozit chodovskou branku, a když už se někdo z domácích hráčů dostal k lepší střele, trefil pouze brankovou konstrukci. Naopak Chodovští si se svými možnostmi v první třetině výborně poradili, když si prudkou přízemní střelou ke vzdálenější tyči, dorážkou z předbrankového prostoru a ránou pod břevno brankáře Lukáše Bauera vytvořili náskok 3:0.

Ve druhé třetině však domácí Boleslav zlepšila svůj výkon a dotáhla se na ztrátu 3:4. Posilněni o své herní zlepšení navíc Mladoboleslavští v závěrečné periodě otočili vývoj utkání na svou stranu čtyřmi brankami v řadě. Skóre navíc mohlo být z pohledu chodovského kádru mnohem děsivější, neboť množství velkých šancí zlikvidoval skvělými zákroky jejich brankář Vojtěch Šimůnek.

Za stavu 4:7 z pohledu pražského celku Chodov sáhl ke hře bez brankáře a v mžiku snížil na dvoubrankovou ztrátu. Dobrým tlakem a spoustou střel navíc svého soupeře zamkl na své polovině, kontaktní branku se chodovským florbalistům však vstřelit nepodařilo a Mladé Boleslavi tak podlehli poměrem 5:8. Čtyřmi body se v prvním duelu blýskli mladoboleslavští spoluhráči z jedné formace, Jiří Curney třikrát skóroval a jednou nahrával, opačný poměr pak zaznamenal Jakub Bína.

Druhý semifinálový duel mezi Spartou a domácími Vítkovicemi začal v pořádném tempu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a jedna velká šance střídala další. Do samostatného úniku se zhruba v 5. minutě hry dostal vítkovický Adam Delong, jeho nájezd si však pohlídal Martin Beneš a skvělým zákrokem tak naznačil svou dnešní připravenost. Zahanbit se nenechal ani brankář na druhé straně, Lukáš Souček si bravurně poradil se zcela osamoceným sparťanským hráčem a skóre se tak až do 9. minuty neměnilo.

Druhá perioda přinesla dvě rychlé branky a zběsilé tempo trochu opadlo. To však neplatilo dlouho, jelikož startem 40. minuty zápasu se týmy znovu začaly divoce nahánět ve skóre. I když ve třetí třetině padlo hned pět branek, ta vedoucí patřila vždy domácím Vítkovicím a Sparta tak padla i ve druhém vzájemném semifinále – tentokrát poměrem 4:6.​

„Dnešní utkání bylo hrozně těžké. Včera jsme do toho dobře vstoupili a věděli jsme, že Sparta se na to dobře připraví a bude to trošičku jiný zápas. Naštěstí jsme dali góly a zvládli jsme to,“ zhodnotil zápas bezprostředně po jeho skončení vítkovický Marek Matejčík.

výsledky semifinále Livesport Superligy

Neděle 2. května
1. zápas

Předvýběr.CZ Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:5 (branky: 22. Jan Natov, 28. Jiří Curney, 40. Jakub Bína, 44. Filip Zakonov, 44. Daniel Šebek, 51. Jiří Curney, 56. Milan Tomašík, 60. Jiří Curney - 9. Michal Podhráský, 13. Daniel Eremiáš, 16. Tomáš Sýkora, 34. Ondřej Mikeš, 57. Marek Vávra) ONLINE | VIDEOOHLASY DOMÁCÍ | VIDEOOHLASY HOSTÉ

2. zápas

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha 6:4 (branky: 9. Adam Delong, 22. Rostislav Gattnar, 34. Jiří Besta, 46. Marek Bräuer, 49. Marek Matejčík, 60. Ondřej Sidunov - 18. Michal Kareš, 24. Josef Juha, 44. Radim Křenek, 47. Matěj Čermák) ONLINE | VIDEOOHLASY