SPARTA A CHODOV JDOU DÁL, TATRAN S BOHEMIANS KONČÍ

7. 4. 2021

Čtvrtfinále play-off Liversport Superligy je minulostí. Posledními postupujícími do semifinálových bojů jsou ACEMA Sparta Praha a FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Oba týmy zvládly svoje šesté čtvrtfinálové duely na domácích hřištích. Sparta si poradila s Tatranem Střešovice 9:5, Chodov s Bohemians 7:3.

Sparta i bez suspendovaného Jakuba Kolstrunka si za ziskem čtvrtého bodu v sérii šla již od úvodních minut. První branku vstřelila již po 62 vteřinách, když se prosadil Dominik Bartoš. V průběhu jedenácté minuty přidala další dva góly, které dělilo pouhých 23 vteřin.

Na počátku druhé třetiny byl Tatran aktivní, ale byli to opět domácí, kdo skóroval. V 28. minutě navýšil na rozdíl čtyř branek Milan Garčar. Když pak v rozmezí tří minut přidali další tři góly, schylovalo se k debaklu.

I přes hrozivou ztrátu Tatran v posledním dějství zabral, již od počátečních vteřin odvolal brankáře a odměnou mu po dvou brankách Filipa Langera a jedné Jakuba Kolíska bylo snížení na 3:7. Dramatický závěr však domácí odmítli a dvěma góly zvýšili na 9:3. Střešovičtí zvládli již pouze korigovat na 9:5.

„Špatný nástup, žádné nasazení, upřímně to moc nechápu. Nejsem zklamaný ani tak z toho výsledku jako spíš z toho, co jsme předvedli. Myslím si, že to byla svým způsobem i ostuda. Takhle se nemůže přistoupit k žádnému zápasu play-off. Sparta si to pak zkušeně pohlídala, i když jsme ve třetí třetině dělali, co jsme mohli,“ sdělil bezprostřední dojmy po utkání střešovický Filip Langer. Rozhodujícím momentem celé série pak vidí prohru v nájezdech ve čtvrtém utkání, kdy se Sparta dostala do vedení v sérii 3:1.

Zato sparťanský Dominik Bartoš zápas hodnotil velmi kladně. „Celkově s naším výkonem můžeme být spokojení. Možná třetí třetinu jsme mohli zvládnout lépe. Tatran ji hrál ale celou v šesti lidech, takže se to dá brát v potaz. Celkově můžeme být spokojení. V kabině je teď trochu nepořádek. Myslím si, že zaslouženě, takhle to má po vítězné sérii vypadat,“ dodal k postupovým oslavám.

I ve druhém utkání přišla první branka velmi rychle. Klokany poslal do vedení Matyáš Krebner. Ještě v průběhu první třetiny se Chodovu podařilo vývoj zápasu obrátit, ale v šesté minutě druhé třetiny bylo opět srovnáno. Uplynuly však sotva dvě minuty a Marek Vávra svou druhou brankou v utkání poslal domácí opět do trháku. Když pak využil brejk třech na jednoho Daniel Eremiáš, bylo to 4:2.

V poslední desetiminutovce Chodov přidal další branku, navíc byl na pět minut vyloučen Pavel Čihák. Tým z Jižního Města ihned nabídnutou přesilovou hru využil a s klokany se to zdálo být nahnuté. Jiskřičku naděje vykřesal ještě Mikuláš Forman brankou na 6:3, ale poslední slovo v zápase měl Petr Majer, který uzavřel účet závěrečného čtvrtfinálového boje.

ŠESTÉ ZÁPASY ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

Středa 7. dubna

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 7:3 (branky: 4. Martin Řezáč, 12. Marek Vávra, 28. Marek Vávra, 39. Daniel Eremiáš, 54. Petr Majer, 55. Daniel Eremiáš, 56. Petr Majer - 2. Matyáš Krebner, 26. Filip Forman, 56. Mikuláš Forman) ONLINE, VIDEOOHLASY

Konečný stav série: 4:2

ACEMA Sparta Praha – Tatran Teka Střešovice 9:5 (branky: 2. Dominik Bartoš, 12. Michal Pažák, 12. Dominik Beneš, 28. Milan Garčar, 32. Dominik Beneš, 33. Lukáš Ujhelyi, 35. Marek Zouzal, 52. Josef Juha, 55. Radim Křenek - 45. Filip Langer, 49. Filip Langer, 51. Jakub Kolísko, 56. Martin Šindelář, 60. Matěj Havlas) ONLINE, VIDEOOHLASY