DEMOLICE VE TŘETÍ TŘETINĚ! BOLESLAV VEDE 2:0 NA ZÁPASY

3. 5. 2021

Víkend je již sice minulostí, semifinále Livesport Superligy však pokračuje! V pondělí na domácí palubovce před televizními kamerami bojovala Mladá Boleslav se svým soupeřem z Chodova. O den dříve to byla tuhá bitva, do které mladoboleslavský kádr nevstoupil vůbec dobře. Tentokrát si však spravil reputaci a vedl již po 22 vteřinách utkání. Slibný náskok se svěřencům Petra Novotného do konce druhé třetiny trochu ztenčil, drtivý nástup do třetí periody ve znamení dvou branek během úvodních 29 vteřin však zápas rozhodl a Chodov tak prohrál celkovým poměrem 5:11.

Mladá Boleslav v pondělním semifinálovém duelu předvedla naprosto odlišný vstup do utkání než v tom úvodním. Rychlá sprcha tak tentokrát nečekala mladoboleslavské hráče, kteří nedělní první třetinu prohráli poměrem 0:3, nýbrž právě Chodov. Již po 22 vteřinách od úvodního hvizdu totiž po střele Filipa Zakonova pražští florbalisté prohrávali poměrem 0:1 a po trefách Curneyho, Grubera a Tokoše navíc ztráceli již 1:4. Mrzet je to mohlo o to víc, že poslední míček, který doletěl do jejich branky, byl nešťastně odražen od jejich vlastního obránce.

Ani za nepříznivého stavu 1:4 se však Chodov vzdát nehodlal, což potvrdil dvěma brankami v řadě a také rychlou odpovědí na pátý inkasovaný gól - ta pražským florbalistům zabrala pouhých 10 vteřin, na vyrovnání však nedosáhli a vteřinu před sirénou ohlašující konec prostřední části navíc za zády jejich brankáře po povedené standardní situaci zazvonila tyčka.

Třetí třetina pak přinesla opravdu nevídané momenty na obou stranách hřiště. Mladoboleslavští na chodovské hráče vlěteli rychlostí větru a skórovali v 6. a 29. vteřině, načež přidali další dvě branky a svého soupeře tak demolovali. Hostující celek na nic nečekal a hned ve 45. minutě odvolal brankáře Šimůnka, čímž v poli posílil o jednoho střelce. To se sice vyplatilo, vzápětí však Chodovští inkasovali z trestného střílení a jejich trápení tak pokračovalo až do konce zápasu.

Stejně jako v prvním semifinále, i v tom druhém zapsal Jiří Curney hattrick. Na jeho výkon navázal také Martin Tokoš, který rovněž třikrát skóroval, a v pozadí nezůstal ani Patrik Suchánek, jenžtřikrát nahrával a jednu branku sám vsítil.

„Měli jsme dobrý start do zápasu, ale pak jsme trochu povolili a dostali Chodov do hry. Druhá třetina pak byla taková bojovná a tu třetí jsme si dali jasná pravidla, která jsme chtěli plnit. Vstup do závěrečné třetiny se nám strašně povedl a hodně nám to pomohlo,“ vidí jako hlavní klíč ke druhému vítězství třígólový Martin Tokoš.

VÝSLEDKY semifinále play-off Livesport Superligy

2. zápas, 3. května

Předvýběr.CZ Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 11:5 (branky: 1. Filip Zakonov, 5. Jiří Curney, 8. Jakub Gruber, 9. Martin Tokoš, 24. Martin Tokoš, 41. Jiří Curney, 41. Patrik Suchánek, 44. Jakub Bína, 45. Martin Tokoš, 46. Jiří Curney, 60. Mikuláš Komárek - 6. Petr Majer, 10. Tom Ondrušek, 16. Martin Řezáč, 24. Tomáš Vávra, 46. Daniel Eremiáš) ONLINE | VIDEOOHLASY DOMÁCÍ | VIDEOOHLASY HOSTÉ