CHODOV ROZHODL V 58. MINUTĚ! SPARTA VÍTĚZÍ V NÁJEZDECH

3. 4. 2021

Sobota se nesla ve znamení čtvrtých čtvrtfinálových duelů, z nichž již vzešli první dva semifinalisté. FBC Ostrava nezvládla odvrátit konec sezony, s Vítkovicemi prohrála poměrem 4:9 a série tak pro ni skončila za stavu 0:4 na zápasy. Mladá Boleslav si pohlídala také poslední klání proti Black Angels a vítězí 10:3. Pražské derby mezi Chodovem a Bohemians rozhodl v 58. minutě Martin Řezáč, po defenzivním výkonu tak Chodovští v sérii vedou 3:1.Tatran a Sparta se o vítězství porvaly v nájezdech, v těch však byli úspěšnější sparťané a v sérii tak stejně jako Chodov vedou již 3:1.

Podruhé ve dvou dnech se čtvrtfinálový program dočkal nájezdů. Tatran sice ve čtvrtém souboji se Spartou ztrácel 0:2, 2:3 a 3:4, vždy však zvládl srovnat a utkání tak dospělo přes prodloužení až do nájezdového rozstřelu. V tom byli úspěšní zejména brankáři obou týmů, jelikož drželi neprůstřelnost tři série v řadě. Úspěšnější z nich však nakonec byl Martin Beneš a Sparta tak po vítězství 5:4 získala mečbol, v sérii vede 3:1.

Derby mezi Chodovem a Bohemians opět nešetřilo se silnými okamžiky. Kromě nařízeného trestného střílení, které však Chodov neproměnil, se diváci dočkali také kuriózního vyloučení. Kapitán chodovského kádru Marek Vávra byl totiž ve 14. minutě zápasu vyloučen na pět minut + do konce utkání za to, že vstoupil na hrací plochu jednu vteřinu před tím, než mu vypršel předchozí trest za bránění ve hře. Domácí kádr se tak musel o další bod v sérii porvat bez svého kapitána. Jeho spoluhráči však zápas dovedli do vítězného konce a v sérii nad Bohemians se ujímají vedení 3:1.

Vítkovice do zápasu vlétly s jasným vzkazem a chutí po semifinále. V první třetině vystřelily čtrnáctkrát a hned pět z těchto ran zapadlo za záda brankáře ostravského FBC. Rytíři svému soupeři míček moc nepůjčovali, i tak se ale FBC prosadilo třikrát – poslední branku přitom domácí hráči vstřelili dvě vteřiny před první přestávkou a to se šesti hráči v poli. Při nařízené standardní situaci z rohu v čase 19:58 na nic nečekali a vyslali do pole hráče navíc, přičemž brankář Binder zmizel na střídačce. Chytrý tah se vyplatil a přinesl odměnu v podobě vstřelené branky.

I přes množství dobrých šancí ve druhé třetině se ostravské FBC nedočkalo kontaktní branky na 4:5 a v závěru periody samo inkasovalo. Světlý moment pro domácí nastal v polovině třetí třetiny, kdy nařízené trestné střílení prováděné vítkovickým Markem Bräuerem s přehledem vykopl brankář Jan Binder. Ani to ale na výhru a prodloužení série nestačilo, Vítkovice tedy prochází do semifinále v nejkratším možném termínu a ostravskému FBC po prohře 0:4 v sérii končí sezona.​

výsledky 4. utkání čtvrtfinále

4. zápas, 3. dubna

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9 (branky: 4. Wojciech Malajka, 12. Dominik Eichner, 20. Wojciech Malajka, 52. Nikodem Gawronski - 2. Lukáš Hájek, 3. Marek Bräuer, 7. Šimon Kuczera, 9. Marek Matejčík, 17. Lukáš Hájek, 40. Rostislav Gattnar, 49. Lukáš Hájek, 55. Lukáš Hájek, 60. Rostislav Gattnar) online | videoohlasy

Série: 0:4 (postupují Vítkovice)

BLACK ANGELS – Předvýběr.CZ Florbal MB 3:10 (branky: 11. Jakub Boček, 18. Tadeáš Chroust, 51. Jan Kopecký - 2. Jan Natov, 10. Tomáš Chroust, 15. Jan Natov, 19. Daniel Šebek, 26. Daniel Šebek, 27. Tadeáš Chroust, 28. Martin Tokoš, 29. Martin Tokoš, 30. Jakub Bína, 31. Adam Hemerka) online | videoohlasy

Série: 0:4 (postupuje Mladá Boleslav)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 5:4 (branky: 5. Daniel Eremiáš, 7. Marek Vávra, 10. Petr Majer, 38. Jiří Bauer, 59. Martin Řezáč - 29. Matěj Pěnička, 46. Jan Malič, 47. Patrik Šebek, 56. Filip Forman) online | videoohlasy

Série: 3:1

ACEMA Sparta Praha – Tatran Teka Střešovice 5:4pn (branky: 13. Dominik Beneš, 25. Jakub Kolstrunk, 28. Kristián Kozák, 32. Jakub Kolstrunk, N Marek Zouzal - 27. Filip Langer, 27. Martin Pánek, 29. Matěj Havlas, 35. Bohumil Piskáček) online | videoohlasy